چند روش خانگی حذف مو های زائد

چند روش خانگی حذف مو های زائد

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چند روش خانگی حذف مو های زائد

از بین بردن موهای زائد نواحی مختلف بدن برای خانم ها بسیار مهم می باشد ، قبل از اینکه از روش هایی نظیر لیزر و الکترولیز استفاده کنید بهتر است چند روش خانگی حذف مو های زائد را نیز امتحان کنید تا تاثیرات آن را بر روی پوست و مو خود ببینید .

روش خانگی حذف مو

در رابطه با روش خانگی حذف موهای زائد می توان به چندین مورد زیر اشاره نمود:

استفاده از زردچوبه
  • خمیر زرد چوبه : زردچوبه را با مقداری شیر به نسبت دو به یک مخلوط کرده روی حرارت غلیظ کنید ، پس از سرد شدن کمی نمک ، یا شکر و یک قاشق غذا خوری آرد به آن اضافه کرده و خوب مخلوط کنید ، خمیر حاصل را در جهت رویش موها بر روی پوست قرار داده و با قرار دادن تکیه پارچه ای بر روی آن ، 15 دقیقه صبر کنید و سپس خمیر را برداشته و محل را شست و شو نمائید .
دو بار در هفته استفاده از این خمیر در از بین بردن موهای زائد بسیار موثر خواهد بود.
استفاده از تخم مرغ
  • خمیر سفیده تخم مرغ و آرد ذرت : یک عدد سفیده تخم مرغ را با یک قاشق چای خوری آرد ذرت مخلوط کرده و یک قاشق چای خوری شکر نیز به آن اضافه کنید ، خمیر را تا هنگام خشک شدن بر روی موهای زائد قرار دهید ، برای دو بار در هفته استفاده از این خمیر جهت حذف موهای زاید موثر واقع خواهد شد .
  • پوست گردو : مقداری پوست گردو را روی حرارت مستقیم بسوزانید ، خاکستر حاصل را در مقداری آب ریخته و 12 ساعت مخلوط باید بماند ، پس از آن به کمک یک تکیه پنبه ، ماده را به محل موهای زائد خود بمالید ، چندین بار در روز ، هر بار به مدت 15 دقیقه این کار را انجام دهید .
  • مخلوط لیمو ، شکر و آب : لیمو ، شکر و آب را با هم مخلوط کرده ، به مدت 15 الی 20 دقیقه ماده را به پشت لب زده و سپس با آب سرد شست و شو نمائید .
چهار قاشق چای خوری عسل را با یک عدد لیموی تازه مخلوط کنید ، در جهت رویش موها ، این مخلوط را به مدت 15 دقیقه ، هفته ای دو الی سه مرتبه روی صورت قرار دهید و در نهایت با آب ولرم شست و شو دهید .
  • مخلوط شیر و زردچوبه : مقداری شیر و یک قاشق غذا خوری زردچوبه را با هم مخلوط کرده ، سپس روی موهای زائد قرار دهید و پس از خشک شدن آن ، پوست را شست و شو نمائید .
  • ریحان و پیاز : 12 عدد برگ ریحان با پوسته ی دو عدد پیاز به خوبی خرد و مخلوط کنید ، سپس روی موهای زائد قرار دهید ، به مدت یک ماه ، استفاده از این ترکیب در رفع موهای زائد بسیار موثر خواهد بود .
کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X