درمان افتادگی پلک بدون جراحی با بلفاروپلاستی با لیزر

درمان افتادگی پلک بدون جراحی با بلفاروپلاستی با لیزر

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

درمان افتادگی پلک بدون جراحی با بلفاروپلاستی با لیزر

بلفاروپلاستی اصطلاح پزشکی عمل جراحی زیبایی پلک می باشد که در آن پزشک جراح با ایجاد جراحی و برش های لازم به رفع مشکلات متعدد پوست پلک و اطراف آن می پردازد ، در این عمل زیبایی با توجه به میزان و شدت عارضه ی چشمی نظیر پف ، افتادگی ، تیره گی چشم و ... پزشک با بیهوشی عمومی یا بیحسی موضعی طی 1 الی 3 ساعت به جراحی می پردازد که به علت ایجاد جراحی و برش های لازم ، با معایبی همراه می باشد ،  از این رو در این مقاله بلفاروپلاستی با لیزر مورد بررسی قرار گرفته شده است .

بلفاروپلاستی با لیزر

در رابطه با بلفاروپلاستی با لیزر می توان عنوان نمود که در این روش به کمک اشعه ی لیزر بدون نیاز به جراحی می تواند مشکلات مربوط به پلک نظیر ؛ ورم زیر چشم ، افتادگی پلک بالا ، نگاه خسته ، پف اطراف چشم ها و پوست چروک اطراف چشم ها به طور موثر و قابل قبولی برطرف نمود . جراحی زیبایی پلک با لیزر زمانی توسط پزشک متخصص صورت خواهد گرفت که پزشک با معاینه ی دقیق چشم ها تشخیص دهد که در رابطه با عمل رفع مشکلات پلک با لیزر مشکلی وجود ندارد . در عمل جراحی بلفاروپلاستی ، از چاقو مخصوص جراحی استفاده می شد که احتمال کبودی و خونریزی را افزایش می داد اما به کمک لیزر این مشکلات از بین می رود زیرا لیزر خود رگ ها را باز و سپس خواهد بست ، همچنین محل جراحی تمیز خواهند ماند و زمان انجام عمل نیز کوتاه تر خواهد شد . حذف چین و چروک های ظریف ، بهبود بافت و شادابی پوست از دیگر مزایای روش درمان افتادگی پلک بدون جراحی با بلفاروپلاستی با لیزر می باشد .

درمان افتادگی پلک بدون جراحی با بلفاروپلاستی با لیزر

به منظور درمان افتادگی پلک بدون جراحی با بلفاروپلاستی با لیزر در کودکان بیهوشی کامل ولی در بزرگسالان بیحسی موضعی نیاز می باشد ، این عمل با ایجاد یک برش کوچک در درون پلک و کوتاه کردن عضله ی پلک و یا متصل کردن پلک به عضله ی پیشانی صورت می پذیرد. در واقع با استفاده از برش لیزری پوست اضافی برداشته شده و در صورت امکان جهت سفت و کشیده شدن پلک باریکه ای از عضله زیر پلک نیز برداشته خواهد شد و تا حدودی نیز چربی و گوشه ی داخلی چشم ها برداشته می شود و در نهایت با نزدیک کردن لبه های پوست پلک ، بخیه های پلک زده می شوند . پس از اتمام جراحی ، چشم ها که در طول عمل با محافظ فلزی محافظت می شدند ، با محلول سالین شست و شو شده و در آنها ژل اشک و پماد آنتی بیوتیک تزریق می گردد . به منظور جلوگیری از ورم و کبودی چشم ها از کمپرس سرد بلافاصله پس از اتمام عمل استفاده می شود .

مدت دوام نتایج حاصل از بلفاروپلاستی با لیزر

در گذر زمان ، پوست شل شده و چروک های ظریفی ظاهر می شوند و احتمالا چربی برداشته شده ، باز خواهد گشت ، از این رو این نوع عمل زیبایی نیز مانند دیگر عمل های زیبایی همیشگی و دائمی نخواهد بود . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X