کدام روش برای جوانسازی پوست؟ میکرونیدلینگ یا سابسیژن

کدام روش برای جوانسازی پوست؟ میکرونیدلینگ یا سابسیژن

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

کدام روش برای جوانسازی پوست؟ میکرونیدلینگ یا سابسیژن

گاهی اوقات جای جوش و آکنه و جای زخم در پوست ماندگار می شود و هیچ نوع درمان موضعی یا استفاده از ماسک های گیاهی به رفع آن و از بین بردن جای جوش کمکی نمی نماید در این موقع روشهای درمانی زیادی برای بهبود جای جوش و زخم و جوانسازی وجود دارد که روش های میکرونیدلینگ و سابسیژن از جمله این روش ها می باشند، اما باید دید کدام روش جوانسازی پوست مناسب تر می باشد میکرونیدلینگ یا سابسیژن ؟

میکرونیدلینگ پوست

این روش درمانی برای رفع مشکلات پوستی از جمله تیرگی دور چشم ها و رفع جای زخم و جوش از سوزن های ریزی استفاده می نماید که با ایجاد زخم در پوست خاصیت درمانی پوست را تحریک کرده و باعث آزاد شدن کلاژن و الاستین در پوست می شود تا در کنار بهبود زخم های ایجاد شد توسط دستگاه مشکلات پوستی نیز رفع گردد.

سابسیژن پوست

سابسیژن روشی ساده و بی خطر جهت رفع اسکارهای پوستی و جای بخیه و آبله می باشد که بیشتر برای اسکارهای فرو رفته پوست استفاده می گردد، در این روش سوزن های این دستگاه که نوکور نامیده می شوند برای رفع جای جوش از آزاد کردن بافت های همبند فیبروتیک استفاده می نمایند و عمق ناشی از جای زخم ها کم خواهد کرد ، سابسیژن با استفاده از سوزن بافت جای جوش را که گود شده بریده می سازد و از هم جدا می نماید و بر اثر ایجاد این برش پوست زخم شده و کلاژن آزاد خواهد کرد در نتیجه فرو رفتگی های پوست پر خواهد شد.

میکرونیدلینگ یا سابسیژن

گر چه عملکرد دستگاه میکرونیدلینگ و سابسیژن تا حدی شبیه هم می باشد اما میکرونیدلینگ در رفع مشکلات پوستی گسترده تری استفاده می گردد اما سابسیژن بیشتر در درمان جای اسکار و جای جوش کاربرد دارد، در روش سابسیژن که هدف از درمان پاره کردن بافت های فیبروتیک جای زخم می باشد ممکن است عوارض ناخواسته ای مثل کبودی شدید ، تشدید فرورفتگی ، ایجاد چسبندگی ، ایجاد لک و تیرگی و ایجاد جوشگاه های جدید برای بیمار ایجاد گردد که ریسک بالایی خواهد داشت. با مقایسه روش میکرونیدلینگ و سابسیژن می توان به این نتیجه رسید که روش میکرونیدلینگ کارایی بهتری نسبت به روش سابسیژن در رفع جای جوش و زخم ها خواهد داشت زیرا میکرونیدلینگ در تمام طیف های رنگ پوست قابلیت انجام دارد اما سابسیژن در پوست های تیره کارایی نداشته و عوارضی را برای بیمار به دنبال خواهد داشت. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X