لیزردرمانی برای رفع موهای زائد بدن زنان

لیزردرمانی برای رفع موهای زائد بدن زنان

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

لیزردرمانی برای رفع موهای زائد بدن زنان

موهای زائد بدن زنان از جمله دردسرها و دغدغه های بزرگ زنان محسوب می شوند که از بین بردن آنها به روش های سنتی ، بسیار وقت گیر خواهد بود ، از این رو در این مقاله ، لیزردرمانی برای رفع موهای زائد بدن زنان مورد بررسی قرار گرفته شده است .

موهای زائد بدن زنان

در رابطه با رفع موهای زائد بدن زنان می توان گفت که این موها در نواحی مختلف بدن رشد می کنند و علاوه بر تیره گی پوست ، تعرق بیش از حد ، موجب بدنما شدن بدن می گردند که شامل موهای زیر بغل ، بکینی ، روی بازوها ، پاها ، روی شکم و غیره هستند که به راحتی طی چند جلسه با لیزر می توان به طور موثری آنها کاهش یا از بین برد .

لیزر درمانی برای رفع موهای زائد

لیزر دستگاهی است که به کمک اشعه ی آن می توان موهای زائد نواحی مختلف بدن را از ریشه سوزاند ، نازک کرد و در مواردی که مو بسیار قوی است ، به شکل کرک در آورد . با توجه به اینکه لیزر در کدام ناحیه از بدن مورد استفاده قرار می گیرد ، شدت قدرت اشعه توسط دستگاه لیزر تعیین می شود ، تعداد جلسات مورد نیاز جهت لیزر موهای زائد بدن ، متفاوت خواهند بود زیرا تیره گی  و مقاومت موهای هر ناحیه از بدن با دیگر نواحی بدن متفاوت می باشد .

عملکرد لیزر موهای زائد بدن

ریشه یا همان فولیکول مو ، دارای ماده ی سیاه رنگی به نام ملانین است که جهت از بین بردن و سوزاندن ریشه مو ، اشعه ی لیزر به فولیکول مو تابیده می شود ، اشعه در ملانین جذب و گرما تولید می شود ، این گرما به سرعت ریشه ی مو را می سوزاند و در مواردی که مو بسیار قوی می باشد با از بین بردن ملانین ، موهایی نازک و کرک مانند رشد خواهند کرد که بسیار مطلوب تر از موهای ضخیم و تیره هستند . از آنجا که کلیه ی موهای یک ناحیه از بدن همزمان در فاز رویشی قرار ندارند و برخی از موها در فاز استراحت یا همان فاز خواب قرار دارند ، از این رو لازم است جهت از بین بردن کلیه موهای زاید ، چندین جلسه لیزردرمانی صورت گیرد تا موهایی که در فاز استراحت هستند ، رشد کنند و با لیزر ریشه ی آنها سوزانده شود . هر چه پوست روشن تر و موها ضخیم تر و تیره تر باشند ، نتیجه ی لیزردرمانی موهای زائد بدن زنان نتیجه ی مطلوب تری را ایجاد خواهد کرد ، زیرا ملانین علاوه بر ریشه ی موها در پوست های تیره نیز وجود دارد و با تابیدن لیزر بر روی پوست های تیره ، همزمان هم ریشه ی مو و پوست مو به علت داشتن ملانین سوزانده خواهند شد ، لذا در افراد تیره لیزردرمانی باید با دقت بالا و قدرت کمتر اشعه ی لیزر همراه باشد . در لیزردرمانی موهای زائد بدن زنان هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و می توان به طور قابل ملاحظه ای موهای زاید را به این روش کاهش داد . اگر چه تاثیرات لیزردرمانی موهای زاید در زنان باردار و شیرده به اثبات نرسیده است اما انجام این روش در دوران بارداری و شیردهی برای زنان ممنوع است . کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X