روش میکرونیدلینگ برای رشد مو چه تاثیری دارد؟

روش میکرونیدلینگ برای رشد مو چه تاثیری دارد؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

روش میکرونیدلینگ برای رشد مو چه تاثیری دارد؟

امروزه در سرتاسر دنیا برای رشد مو و جلوگیری از ریزش آن روشهای مختلفی وجود دارد که هر کدام نتایج مخصوص به خود را دارد و در هر بیماری با توجه به وضعیت درمانی وی روش مناسب اتخاذ می گردد ، یکی از روشهای نوین رشد مو استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ می باشد که باید دید روش میکرونیدلینگ برای رشد مو  چه تاثیری دارد.

میکرونیدلینگ برای رشد مو

میکرونیدلینگ یعنی ایجاد سوراخ در سطح پوست با سوزن های ریز ، در این روش با ایجاد زخم توسط سوزن های دستگاه به طور طبیعی پوست سر یا نواحی دیگر که نیاز به رشد مو دارد شروع به کلاژن سازی می نماید تا زخم را بهبود دهد و از این رو مواد مغذی بیشتری به فولیکول های رشد مو خواهد رسید و مو به سرعت رشد مناسب دست پیدا خواهد کرد. استفاده از روش میکرونیدلینگ در پوست خالی سر که رویش مو ندارد  باعث می شود تا با ایجاد زخم توسط سوزن های دستگاه پوست تحریک شده و به طور طبیعی کلاژن و الاستین بیشتری تولید نماید که این عوامل از فاکتورهای رشد مو می باشند و این فرآیند منجر به افزایش سرعت رشد موها خواهد شد .

موثر بودن میکرونیدلینگ برای رشد مو

هنگامی که در قسمت خالی از مو در پوست سر دستگاه میکرونیدلینگ با سوزن زخم ایجاد می نماید پوست به خاطر خاصیت خود درمانی فعال شده و به قسمت زخم شده کلاژن و الاستین بیشتری خواهد فرستاد ، بعد از فرستادن کلاژن و الاستین توسط پوست این عوامل در آنجا تکثیر شده و فولیکول های مو را تغذیه می نمایند در نتیجه ضخامت مو افزایش پیدا می کند و سرعت رشد آن به حالت طبیعی خود برمی گردد. میکرونیدلینگ برای رشد مو تاثیر زیادی دارد و این روش درمانی ریشه مو را جهت رشد بیشتر تحریک خواهد کرد ، تحقیقات زیادی در مورد استفاده از این روش انجام گرفته است و کسانی که از این دستگاه جهت جلوگیری از ریزش مو و رویش مجدد موهای خود استفاده کرده اند تا حد زیادی از این روش رضایت دارند ، جلسات میکرونیدلینگ باید طی چند جلسه تکرار گردد و تعداد جلسات و عمق سوزن ها و نوع آنها حتما باید توسط متخصص تعیین گردد و دستگاه استفاده شده باید از استاندارد لازم برخوردار باشد زیرا در غیر این صورت عوارض بدی را برای استفاده کننده در بر خواهد داشت. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X