کدام لیزر برای رفع موهای زائد روشن بهتر است؟

کدام لیزر برای رفع موهای زائد روشن بهتر است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

کدام لیزر برای رفع موهای زائد روشن بهتر است؟

از بین بردن دائمی موهای زائد روشی مناسب و امیدبخش جهت رهایی از شر موهای زائدی است که بی وقفه رشد می کنند ، از این رو در این مقاله لیزر موثر برای رفع موهای زائد روشن مورد بررسی قرار گرفته شده است .

موهای زائد

به موی ناخواسته ی رشد یافته در نواحی ؛ پشت لب ، شکم ، ناحیه تناسلی ، چانه و زیر چانه ، گونه ها ، گوش ها ، پیشانی ، صورت و گردن موی زائد گفته می شود که از بین بردن مدام و موقتی آنها برای فرد کاری ناخوشایند است .

موهای زائد روشن

در رابطه با لیزر موهای زائد می توان گفت که بهترین نتیجه را از لیزر افرادی با پوست بسیار روشن و با موهایی بسیار تیره خواهند گرفت زیرا جهت از بین بردن موهای زائد ، باید اشعه ی لیزر به فولیکول مو تابیده شود تا در آنجا توسط ملانین ( ماده ای سیاه رنگ در ریشه ی مو ) به خوبی جذب شود و با ایجاد گرما در آن ، ریشه ی مو به راحتی سوزانده شود. از این رو هر چه پوست روشن تر باشد ، ملانین کمتری خواهد داشت لذا دیگر اشعه ی لیزر را جذب نخواهد کرد و پوست توسط لیزر سوزانده نمی شود اما هر چه مو تیره تر ، جذب اشعه ی لیزر در آن بهتر و موثرتر واقع شد بنابراین جهت از بین بردن موهای زائد روشن به تعداد جلسات لیزر درمانی بسیار بیشتری نیاز می باشد زیرا موهای روشن ، خاکستری ، سفید و بلوند در ریشه ی خود ملانین بسیار کمتری در مقایسه با موهای تیره دارند که این مسئله موجب خواهد شد که اشعه ی لیزر در فولیکول مو به خوبی جذب نشود و سوزاندن موهای روشن را با مشکل مواجهه نماید .

دستگاه لیزر پوست و مو مناسب برای موهای زائد روشن

اگر چه برخی دستگاه های لیزر مانند دستگاه الکساندریت برای انواع پوست و مو کاربرد دارد اما در رابطه با حذف موهای زاید روشن باید گفت که رفع این موها طی جلسات درمانی بسیار زیاد تا حدودی میسر خواهد شد و نتیجه ی حاصل به مانند رفع موهای زاید تیره نخواهد بود ، پس اگر فردی با داشتن موهای زائد روشن قصد لیزر درمانی دارد باید از تعداد جلسات زیاد و عدم دستیابی نتیجه ی مطلوب در لیزر درمانی موهای زائد روشن به خوبی اطلاع داشته باشد و با دیدی آگاهانه در این مورد تصمیم گیری نماید . با افزایش تعداد جلسات لیزر درمانی موهای روشن ، هزینه ی کلی درمان نیز بالاتر خواهد رفت . کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X