با لیزر موهای زائد پوست به شادابی پوست کمک کنید

با لیزر موهای زائد پوست به شادابی پوست کمک کنید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

با لیزر موهای زائد پوست به شادابی پوست کمک کنید

موهای در نواحی مختلف صورت و بدن زنان و مردان رشد می کنند ، بسیاری از زنان و مردان از رشد موها در رنج هستند ، زیرا روش های سنتی از بین برنده موهای زاید موقتی و خسته کننده هستند ، از این رو روش هایی نظیر لیزر و الکترولیز که تا مدت ها شر این موهای مزاحم را کم خواهد کرد ، همواره مورد توجه قرار دارد ، در این مقاله ، رفع موهای زائد پوست به کمک لیزر و تاثیر آن بر روی پوست مورد بررسی قرار گرفته شده است .

موهای زائد پوست

در رابطه حذف موهای زاید پوست به کمک لیزر و تاثیر آن بر روی پوست می توان عنوان نمود که در روش لیزر درمانی برای از بین بردن موهای زائد ، نور متمرکز شده لیزر در ملانین سیاه رنگ فولیکول مو جذب شده و با ایجاد گرمای کنترل شده ای در ریشه مو ، به طور موثری کلیه ریشه ی موهای زائد را خواهد سوزاند ، از آنجا که موهایی که در فاز رویشی قرار دارند ، بیشترین ملانین را تولید می کنند ، لذا جهت از بین بردن کلیه ی موهای زائد با ایجاد فاصله ی یک ماهه ، به موهایی که در فاز استراحت هستند ، اجازه رشد داده می شود تا ملانین لازم را تولید و توسط اشعه لیزر نابود گردد .

اما تاثیرات لیزر موهای زائد در شادابی پوست

جهت از بین بردن موهای زائد ؛ ابتدا اشعه ی لیزر به پوست تابیده می شود و پس از عبور از آن به ریشه ی مو می رشد ، لذا مشخص است که اشعه ی لیزر قبل از رسیدن به ریشه ی موهای زائد به پوست تماس پیدا می کند که این خود تاثیراتی بر روی پوست خواهد داشت ؛ اشعه ی لیزر اگر به طور صحیح طول موج و انرژی آن تنظیم شده باشد و پوست خیلی تیره نباشد که بخواهد با دارا بودن ملانین توسط اشعه ی لیزر سوزانده شود. با از بین بردن موهای زائد آن ، پوست روشن تر و شفاف تر خواهد شد ، زیرا ضمن نابودی موهای تیره که خود عامل سیاهی و عدم شفافیت پوست هستند ،  لیزر بر روی لکه های تیره پوستی نیز اثر گذاشته و آنها را کم رنگ تر خواهد کرد ، موجب  تحریک تولید کلاژن و الاستین سازنده پوست خواهد شد که در نتیجه شادابی و جوانسازی پوست از طریق لیزر موهای زائد محقق می گردد . با لیزر موهای زائد ، دیگر شاهد جوش های ریز و موهای زیر پوستی که خود عامل تیره گی پوست هستند ، نخواهیم بود ، بلکه شادابی و جوانسازی پوست حین رفع موهای زائد نیز انجام می شود . کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X