آیا جوش بعد از لیزر موهای زاید ماندگار است؟

آیا جوش بعد از لیزر موهای زاید ماندگار است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا جوش بعد از لیزر موهای زاید ماندگار است؟

موهای زائد از جمله مشکلات پوستی است که فرد همواره جهت از بین بردن آنها دچار درگیری و دردسر می باشد ، زیرا رشد موهای زائد دائمی است و روش های سنتی نیز به طور موقت موها را از بین می برند ، از این رو در این مقاله ؛ عارضه ی جوش بعد از لیزر ، به عنوان درمانی موثر و دائمی جهت از بین بردن موهای زاید مورد بررسی قرار گرفته شده است .

جوش بعد از لیزر

در رابطه با جوش بعد از لیزر می توان عنوان نمود که لیزر درمانی موهای زائد به دلیل عبور اشعه ی پر قدرت و متمرکز لیزر از پوست و رسیدن آن به فولیکول مو و همچنین حساسیت پوست در افراد مختلف ، با عوارض موقتی همراه است که به آن در ذیل اشاره شده است :
  • قرمزی و التهاب پوست پس از اتمام جلسه ی لیزر موهای زائد : طی 3 روز پس از لیزر درمانی این عارضه برطرف خواهد شد .
  • تورم پس از اتمام جلسه ی لیزر موهای زائد : یک روز پس از لیزر درمانی این عارضه برطرف خواهد شد .
  • بی حسی و کرختی پس از اتمام جلسه ی لیزر موهای زائد : 3 الی 8 ساعت بعد از لیزر درمانی این عارضه برطرف خواهد شد .
  • خارش و سوزش پس از اتمام جلسه ی لیزر موهای زائد : 2 الی 6 ساعت پس از لیزر درمانی این عارضه برطرف خواهد شد .
  • سوختگی خفیف پوست پس از اتمام جلسه ی لیزر موهای زائد : این نوع عارضه در لیزر درمانی شایع نیست اما در صورت ایجاد نیز ، به صورت کوتاه مدت بوده و با قرار دادن کمپرس سرد و پماد زینک اکساید طی 3 الی 10 روز برطرف خواهد شد .
  • تاول های پوستی پس از اتمام جلسه ی لیزر موهای زائد : این عارضه غیرشایع به دنبال سوختگی خفیف پوستی پس از لیزر ایجاد می شود ، در صورت مراقبت ، 7 الی 14 روز بعد برطرف خواهد شد .

سایر عوارض لیزر موهای زائد

  • تغییر رنگ پوست و ایجاد لکه های پوستی روشن یا تیره : در صورت عدم تنظیم صحیح دستگاه لیزر ، عدم تخصص لازم فرد لیزر کننده ، آفتاب سوختگی قبل از جلسه و برنزه کردن فرد قبل از جلسه لیزر درمانی موجب خواهد شد تا فرد به تغییر رنگ پوست و ایجاد لکه های پوستی روشن یا تیره دچار گردد که با مراقبت های لازم نظیر استفاده از دارو و کرم های موضعی می توان آنها را برطرف نمود .
  • عفونت های پوستی : افراد مبتلا به ضعف سیستم ایمنی ، افراد دیابتی و مصرف کنندگان داروهای شیمی درمانی پس از لیزر درمانی ممکن است به عفونت های پوستی دچار شوند و لازم است جهت درمان به موقع به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کرد .
  • فولیکولیت و ضایعات شبیه به آکنه و جوش : پس از اتمام جلسه ی لیزر موهای زائد ممکن است فرد عارضه ی جوش بعد از لیزر موهای زاید را تجربه کند که این عارضه نیز مانند دیگر عوارض لیزر زودگذر و موقتی است و با توجه به نوع پوست و میزان حساسیت آن ، پس از چند روز خود به خود برطرف می گردد ، لذا این عارضه نیز ماندگار نبوده و از بین خواهد رفت .
کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X