از شر موهای زائد زیر گردن خلاص شوید

از شر موهای زائد زیر گردن خلاص شوید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

از شر موهای زائد زیر گردن خلاص شوید

موهای زائد زیر گردن در اثر اختلالات هورمونی فوق کلیوی یا همان هورمون های مردانه در زنان ایجاد می شود ، با این حال برخی مردان نیز علاقه دارند که موهای این ناحیه را برای همیشه از بین ببرند ، از این رو در این مقاله ، روش حذف موهای زائد زیر گردن مورد بررسی قرار خواهد گرفت .

موهای زائد زیر گردن

در رابطه با از بین بردن موهای زائد زیر گردن باید گفت با مراجعه به متخصص پوست و مو ابتدا با آزمایشات هورمونی علت دقیق پیدایش این موها مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا درمان لازم اعمال گردد. زیرا برخی موهای زائد با از بین بردن عامل ایجاد کننده ، درمان شده و دیگر به سایر روش های درمانی نیازی نخواهد بود ، چنانچه مسئله ی اختلالات هورمونی در میان نباشد ، با روش لیزر موهای زائد می توان طی چند جلسه به طور موثر و چشمگیری موهای زائد زیر گردن از بین برد .

لیزر موهای زائد زیر گردن

پزشک متخصص جهت لیزر موهای زائد زیر گردن ، با توجه به رنگ پوست و مو دستگاه لیزر مناسب را انتخاب کرده و تنظیمات استاندارد آن را مطابق با نیز فرد ، انجام می دهد و به منظور جلوگیری از آسیب اشعه ی لیزر به چشم ، عینک مخصوص ضد اشعه به فرد می دهد. با توجه به کوچک بودن ناحیه ی زیر گردن ، جلسه ی لیزر آن در حدود چند دقیقه طول خواهد کشید ، کار شروع می شود و اشعه ی لیزر از روی پوست عبور کرده و وارد ملانین سیاه رنگ فولیکول ها یا همان ریشه های مو می گردد ؛ قدرت و متمرکز بودن نور لیزر موجب ایجاد گرما در فولیکول مو شده و آن را به طور موثری سوزانده و از بین می برد. به دلیل قرار نداشتن کلیه ی موهای یک ناحیه در فاز رویشی و عدم تولید ملانین لازم ، با انجام لیزر درمانی طی چندین جلسه ، به موهایی که در فاز استراحت قرار دارند ، فرصت داده می شود تا مو با تولید بیشترین حد ملانین  ، زمینه ی مناسب جهت حذف ریشه ای موهای زائد فراهم گردد ، لذا حذف موهای موهای زائد زیر گردن طی چند جلسه با فاصله ی یک ماهه صورت می پذیرد . پس از هر جلسه لیزر موهای زائد زیر گردن ، ممکن است برخی عوارض نظیر ؛ قرمزی ، تورم ، سوختگی با لیزر ، ایجاد جوش ، تاول ، رنگ پریدگی و .. رخ دهد که همگی گذرا بوده و پس از چند روز برطرف خواهند شد ، از این رو ، لیزر موهای زائد زیر گردن روشی بسیار موثر با نتایج رضایت بخش و کاملا ایمن و بی خطر می باشد .

بارداری و لیزر درمانی

اگر چه تاکنون گزارشی مبنی بر تاثیرات لیزر موهای زائد زیر گردن بر روی زنان باردار ارائه نشده است ، اما انجام لیزر موها در این دوران ممنوع می باشد زیرا شرایط جنین و مادر در این دوران بسیار حساس و غیرقابل پیش بینی است . کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X