آیا لیزر موهای زائد روی جوش خطر دارد؟

آیا لیزر موهای زائد روی جوش خطر دارد؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا لیزر موهای زائد روی جوش خطر دارد؟

همواره استفاده از روش اصولی و درمانی مناسب می تواند از ایجاد مشکلات بزرگتر پوست و مو جلوگیری نماید ، اگر موهای زائد مرتب تراشیده شوند ، یکی از پیامدهای آن ، موهای زیرپوستی است که  موهای جوشی نامیده می شوند ، قرمزی ، توده ای همراه با تورم در اطراف فولیکول مو از نشانه های موهای جوشی است ، در این مقاله لیزر موهای زائد روی جوش مورد بررسی قرار گرفته شده است .

رفع موهای زائد روی جوش

در رابطه با موهای زاید روی جوش می توان عنوان نمود که موهای زیر پوستی به عنوان جوش اصلاح نیز نامیده می شوند ، در جوش اصلاح یک یا چند مو در هم پیچیده شده و به جای خروج از پوست ، زیر پوست رشد می کنند ، عدم درمان به موقع  جوش اصلاح منجر به التهاب ، تورم و برآمدگی دردناک همراه با چرک خواهد شد . موهای زائد جوش های پوستی در زنان اطراف ناحیه ی بیکینی ، پاها و زیر بغل ایجاد می شود ولی در مردان ، این نوع موها ، اکثرا در گونه ، گردن ، چانه و روی سر پس از اصلاح ایجاد می شود .

اما آیا لیزر موهای زاید روی جوش خطر دارد؟

به منظور از بین بردن موهای زاید روی جوش بهترین روش ، لیزر موهای بدن خواهد بود ، زیرا با لیزر ، فولیکول های مو به صورت اساسی و کامل از بین می روند و دیگر مویی رشد نخواهد کرد ، در واقع لیزر موهای زاید روی جوش هیچ گونه خطری برای فرد نخواهد داشت ، بلکه با این کار ، موهای زاید روی جوش ریشه ای از بین خواهند رفت و خطر ابتلا به عفونت و چرکی شدن این نوع جوش ها نیز از بین خواهد رفت. جهت از بین بردن موهای زاید روی جوش باید کلیه جلسات درمانی انجام شوند تا ریشه ی مو به طور کامل از بین رود ، لذا پس از پایان جلسات لیزر درمانی موهای زاید روی جوش ، دیگر نگرانی ایجاد چنین موهایی وجود نخواهد داشت .

متخصص لیزر موهای زاید روی جوش

تنظیم دستگاه لیزر با توجه به نوع پوست و مو در فرد توسط پزشک متخصص پوست و مو در دستیابی به نتیجه ی مطلوب از لیزر موهای زاید روی جوش بسیار تاثیرگذار می باشد ، از این رو از انجام لیزر موهای زائد خود زیر نظر افراد غیر متخصص و حتی پزشکان عمومی که هیچ گونه تخصص و آموزشی در این زمینه انجام نداده اند ، به شدت خودداری نمایید تا هیچ گونه عارضه جدی به زیبایی و سلامت خود وارد نکنید . کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X