آیا لیزر برای موهای زائد پسران موثر است؟

آیا لیزر برای موهای زائد پسران موثر است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا لیزر برای موهای زائد پسران موثر است؟

موهای زائد موهایی هستند که به صورت ناخواسته در محلی غیر رایج رشد می کنند که تعریف آن برای مردان و زنان متفاوت می باشد ، در زنان به جز موهای ناحیه سر ، ابرو و مژه ، همه ی موهای بدن زاید محسوب می شوند اما در مردان ؛ موهای ضخیم و تیره ی بینی ، گوش ها ، زیر بغل و ناحیه ی بیکینی موهای زاید به حساب می آیند ،با این حال هر فردی با توجه به ذهنیت خود موهای زائد را تعریف می کند ، همان طور که برخی مردها ممکن است که موهای دست و پاها را نیز ، موهای زائد بدانند ، در این مقاله تاثیر لیزر برای موهای زائد پسران مورد بررسی قرار گرفته شده است .

موهای زائد پسران

در رابطه با موهای زائد پسران می توان گفت که برخی پسرها جهت کاهش تعرق بیش از حد ، حتی حاضر به لیزر موهای ناحیه کتف ، کمر و ران ها نیز هستند ، لیزر موهای زائد پیشانی نیز ممکن است مورد درخواست پسرها باشد . در هر حال هر ناحیه ای از بدن که فرد خواهان لیزر آن باشد ، می توان به طور موثری موهای آن ناحیه را با اشعه ی لیزر برطرف نمود .

اما آیا لیزر برای موهای زائد پسران موثر است؟

پسرها و مردان دارای موهایی ضخیم ، بسیار تیره و مقاومی هستند که سرعت رشد آنها از رشد موها در زنان بیشتر می باشد ، جهت موثر بودن لیزر برای نابودی موهای زائد ضخیم در پسرها ، باید اشعه ی لیزر به پوست ناحیه ی مورد نظر تابیده شود تا با عبور اشعه از پوست ، ملانین سیاه رنگ موجود در ریشه ی موها ، اشعه ی لیزر را جذب نماید و در آنجا با ایجاد گرما ، ریشه مو سوزانده شود ، در واقع هر چه مو ضخیم تر و تیره تر باشد ، شرایط نابودی اساسی موهای زاید به بهترین شکل محقق می گردد ، لذا می توان گفت علاوه بر اینکه لیزر به خوبی می تواند بر نابودی موهای زاید در مردان موثر باشد ، به دلیل ضخامت و تیره گی فولیکول های مو ، شاهد حذف موثر موهای زاید در پسرها و مردان خواهیم بود .

تعداد جلسات لیزر درمانی در پسران

با توجه به ناحیه مورد نظر ، مقاومت موهای زائد و نوع دستگاه لیزر به کار گرفته شده ، تعداد جلسات مورد نیاز برای حذف موهای زائد در پسرها و مردان متفاوت خواهد بود . کل موهای بدن در پسرها می تواند با لیزر درمانی ، به طور چشمگیری حذف شوند ؛ روی گونه ، بین دو ابرو ، زیر گردن ، بالای سینه ها ، روی گوش ها ، روی و داخل بینی ، دست ها ، پاها ، کمر ، کتف ها ، ساعد و .... از جمله نواحی مختلفی است که ممکن است در پسرها مورد لیزر درمانی قرار گیرد . کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X