ضررهای میکرونیدلینگ برای پوست چیست؟

ضررهای میکرونیدلینگ برای پوست چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

ضررهای میکرونیدلینگ برای پوست چیست؟

افرادی که به دنبال جوانسازی پوست خود می باشند یکی از نگرانی های آنها در مورد انتخاب روش درمانی خود عوارض ناشی از روش درمانی و مضرات آن می باشد ، مشورت با متخصص و شناخت مزایا و عوارض هر روش درمانی نقش زیادی در انتخاب روش درمانی توسط بیمار دارد و پزشک با توجه به وضعیت بیمار سعی خواهد کرد بهترین روش درمانی را که کمترین عوارض ممکن را برای بیمار دارد به وی توصیه خواهد نمود، یکی از روش های جوانسازی پوست و رفع مشکلات پوستی مانند جای جوش ، اسکار و رفع تیرگی پوست و دور چشم میکرونیدلینگ می باشد که در اینجا خواهیم دید ضررهای میکرونیدلینگ برای پوست چیست.

عملکرد میکرونیدلینگ

عملکرد میکرونیدلینگ بدین گونه می باشد که غلطک دستگاه که دارای سوزن های ریزی می باشد در سطح پوست حرکت داده می شود و این سوزن ها با عمق و نفوذ و سرعت  مشخصی که توسط پزشک با توجه به مشکلات پوستی و ناحیه تحت درمان تنظیم می شود در پوست وارد شده و زخم های کنترل شده ای ایجاد می نمایند، با ایجاد زخم ها پوست تحریک شده و جهت التیام آنها کلاژن و الاستین فراوان تولید می نماید در نتیجه این کلاژن سازی پوست همزمان با التیام زخم ها مشکلات پوستی نیز در کنار بهبود زخم ها رفع خواهند شد.

ضررهای میکرونیدلینگ پوست

پس از میکرونیدلینگ ممکن است پوست کمی ملتهب و قرمز گردد و ناحیه تحت درمان به دلیل فشار سوزن ها متورم شود که این موارد اگر با رعایت نکات بهداشتی بوده باشد گذرا خواهند بود، استفاده از سوزن های یک بار مصرف و استاندارد و استریل شده خطر عفونت در محل زخم ها را از بین خواهد برد و عوارض ایجاد شده مثل قرمزی در پوست بعد  از درمان موقتی خواهد بود و بعد از چند روز رفع خواهد شد.

موارد منع میکرونیدلینگ

افرادی که بیماری خاصی دارند و به دیابت و فشار خون بالا مبتلا می باشند نباید از این روش جهت جوانسازی پوست خود استفاده نمایند همچنین به دلیل جنس سوزن های این دستگاه که از آلیاژ ضد زنگ می باشند ممکن است برخی افراد دچار آلرژی گردند، زنان باردار و افرادی که دچار عفونت های پوستی می باشند و دچار تب خال شده اند نیز نباید از این روش درمانی استفاده نمایند. مضرات میکرونیدلینگ برای پوست بیشتر در مواقعی پیش خواهد آمد که دستگاه حالت استاندارد نداشته باشد و تقلبی باشد که در این صورت عمق سوزن ها مناسب نخواهد بود و دستگاه تاثیری در زیبایی پوست نخواهد داشت. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X