چرا طاسی در مردان بیشتر از زنان است؟

چرا طاسی در مردان بیشتر از زنان است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چرا طاسی در مردان بیشتر از زنان است؟

متاسفانه ریزش مو مشکلی است که افراد زیادی در سنین مختلف دچار آن میشوند.این موضوع در مردان ممکن است بیشتر رخ دهد.به دلیل اهمیتی که موی سر در زیبایی دارد اکثر افراد در مواجهه با طاسی سر دچار مشکلات روحی،افسردگی و کمبود اعتماد به نفس میشوند. این مشکل در مردان به کرات دیده میشود مردان بسیاری با آن دست و پنجه نرم میکنند. طاسی در مردان میتواند علل مختلفی داشته باشد.معمولا ریزش مو در مردان به شکل های مختلف مانند موضعی،خطی رخ میدهد و در مواقعی هم باعث طاسی کل سر میشود.

علت اصلی طاسی در مردان

طاسی مردان میتواند به دلایل مختلفی رخ دهد و به طور حتم نمیتواند دلیل آن را به راحتی بیان کرد. برای این که علت طاسی را مشخص نمود، عوامل مختلفی باید در فرد مورد بررسی قرار داده شود. یکی از دلایلی که باعث میشود مردان به طاسی مبتلا شوند مشکلات هورمونی است  ترشح بیش از حد هورمون های مردانه میتواند به از دست دادن موهای سر منجر شود.همچنین عامل ژنتیک را هم نمیتوان نادیده گرفت و در موارد زیادی مشاهده شده است که ریزش موها ارثی بوده است.رعایت نکردن نظافت هم میتواند باعث ریزش مو و طاسی در آقایان شود که برای جلوگیری از آن بهتر است همیشه آن رعایت نمود.

تغذیه و درمان ریزش مو در آقایان

نقشی که تغذیه در طاسی مردان دارد را به هیچوجه نمیتوان نادیده گرفت چون یکی از اصلی ترین دلایلی که یک فرد میتواند به سرعت موهای سر خود را از دست دهد همین عامل تغذیه است.با برخوردار نبودن از تغذیه ی مناسب فرد باید به صورت داوطلبانه به انتظار ریزش مو بنشیند و از این بابت هم گلایه ای نداشته باشد. برای این که از موهای خود مراقب کنید و دچار ریزش مو نشوید باید انواع ویتامین ها و مواد مغذی را در رژیم غذایی خود دریافت و از مصرف مواد غذایی مضر مانند چربی ها بپرهیزید.قطعا این کار به راحتی میتواند باعث جلوگیری از ریزش مو در مردان شود.

حفظ آرامش برای رشد موها

آرامش داشتن نقش مهمی در جلوگیری از طاسی در مردان دارد.فردی که دلش نمیخواهد ریزش مو و طاسی را تجربه کند باید سعی کند در طول زندگی خود از استرس و اضطراب دور بماند و آرامش خود را حفظ نماید. به طور کلی یکی از دلایل اصلی ریزش موی مردان استرس و مشکلات روحی است که آقایان با آن دست و پنجه نرم میکنند که با توجه داشتن به آن تا حد زیادی میتوان از ریزش مو جلوگیری نمود. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X