بهترین داروی ضد طاسی و عوارض آن

بهترین داروی ضد طاسی و عوارض آن

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین داروی ضد طاسی و عوارض آن

موهای پر پشت یکی از عواملی هستند که در زیبا بودن چهره نقش بسزایی را دارند.به همین علت در صورتی که فرد دچار ریزش مو شود زیبایی اش کاهش میابد و دچار مشکلات مختلفی میشود. مثلا ممکن است فرد به دنبال ریزش مو دچار مشکلات روحی شود و حتی افسردگی را تجربه کند.حتی این مشکل میتواند برای برخی از افراد آنقدر مهم باشد که گوشه گیر شوند و نتوانند در اجتماع مانند گذشته روایط خود را ادامه دهند. به همین علت اکثر افراد برای جلوگیری و درمان ریزش مو راه های مختلفی را امتحان میکنند.از استفاده داروی ضد طاسی تا روش های سنتی که هر کدام میتواند فواید و عوارض خاصی را داشته باشد. معمولا به طور حتم نمیتوان گفت که در مورد خاصی یک داروی برای درمان طاسی کاملا رد میشود و یا یک دارو برای همه ی مشکلات سر معجزه میکند. اما میتوان با توجه به مشکل مو و علت ریزش آن بهترین داروی درمان طاسی را انتخاب کرد.

استفاده از داروی ضد طاسی برای رشد مو

استفاده از داروهای ضد طاسی برای درمان ریزش مو یکی از متداول ترین روش هایی است که افراد از آن استفاده میکنند. در صورتی که فرد به صورت خودسرانه از این داروها استفاده نکند و تجویز آن توسط پزشک صورت گرفته باشد میتوان نتایج قابل ملاحضه ای را مشاهده کرد و به کمترین عارضه ی ممکن دست یافت. معمولا داروی ضد طاسی فقط در موارد خاصی که نتیجه بخش است توسط متخصصان تجویز میشود و در شرایطی هم ممکن است این روش هیچ کاربردی را در درمان ریزش موی فرد نداشته باشد.

ماینوکسیدیل بهترین دارو برای درمان طاسی

ماینوکسیدیل تقریبا بهترین داروی طاسی است که در مواردی میتواند طاسی را به طور کامل درمان کند و موها را پرپشت تر کند. ماینوکسیدیل با افزایش خون رسانی در محلی که مورد استفاده قرار میگیرد به افزایش ضخامت موها و پرپشتی آن منجر میشود. البته باید بدانید ماینوکسیدیل فقط در مواردی کارساز است که فرد حداقل دارای موهای نازک در قسمت کم پشت باشد . چون در غیر این صورت ماینوکسیدیل موهای جدیدی را نخواهد ساخت. معمولا برای این که نتایج ماینوکسیدیل به عنوان داروی ضد طاسی باقی بماند باید به صورت مرتب از آن استفاده کرد. متاسفانه در صورت قطع ماینوکسیدیل معمولا نتایج آن از دست خواهد رفت و ادامه دار نخواهد بود.

استفاده از فیناستراید به عنوان جلوگیری از طاسی

فیناستراید هم داروی دیگری است که توسط پزشکان متخصص تجویز میشود و در مواردی میتواند باعث قطع ریزش مو شود.این دارو با جلوگیری از ترشح هورمون دی هیدروتستوسترون ریزش مو را قطع میکند. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X