برای جلوگیری از انتقال ژن طاسی سر چه کنیم؟

برای جلوگیری از انتقال ژن طاسی سر چه کنیم؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

برای جلوگیری از انتقال ژن طاسی سر چه کنیم؟

همانطور که میدانید یکی از دلایل ریزش مو و کم پشتی موی سر ژنی است که از والدین خود دریافت میکنیم.در واقع با وجود این ژن هاست که در سنین خاصی موهایمان شروع به ریزش میکنند.برای همین بسیاری از افراد با دیدن نشانه های ژنتیکی سعی میکنند تا از انتقال ژن طاسی سر به خود جلوگیری کنند. ژن های طاسی سر باعث میشوند تا در سنین پایین موهای سر دچار ریزش شوند و زندگی افراد را تحت شعاع قرار دهند. ریزش مو به هر دلیلی که باشد میتواند به صورت قابل توجهی زیبایی را کاهش دهد و باعث از دست رفتن اعتماد به نفس فرد شود برای همین باید طاسی را از ریشه درمان کرد و قبل از آنکه مشکلات روحی به وجود آورد برای آن راه حلی را اتخاذ نمود.

ژن طاسی سر چه نقشی در ریزش مو دارد؟

ژن طاسی یا کچلی آندروژنیک یکی از دلایلی است که افراد زیادی به دلیل وجود آن دچار ریزش مو میشوند.طبق تحقیقات صورت گرفته علت درصد زیادی از طاسی ها ژنتیک است.این عامل باعث میشود تا فرد قبل از 50 سالگی موهای سر خود را از دست دهد . ژن طاسی باعث میشود تا ریشه ی موها به دلایلی که وجود دارد دچار ضعف شوند و ویتامین ها و مواد تغذیه ای توسط مو تامین نشود.

چگونه میتوان به وجود ژن طاسی پی برد؟

معمولا وجود ژن طاسی سر از طریقی علائمی که وجود دارد به طور واضح قابل شناسایی خواهد بود.افرادی که به دلایل ژنتیکی دچار ریزش مو میشوند معمولا در سنین پایین در قسمت شقیقه، موهایشان کم پشت میشود.علاوه بر این افرادی که از ژن طاسی سر برخوردارند موهای نازکی دارند و ریزش موی بیشتری نسبت به افراد دیگر خواهند داشت.

برای درمان طاسی ژنتیکی چکار باید کرد؟

در صورت که به صورت ژنتیکی مستعد ریزش مو باشید و از ژن طاسی سر برخوردار باشید باید بتوانید تا جای ممکن از موهایتان مراقبت کنید و اجازه ندهید شرایط مناسب برای ریزش مو ها به وجود آید.در ادامه روش هایی را معرفی میکنیم که در صورت وجود ژن طاسی هم میتوانید از موهای مناسب برخوردار باشید.

موهایتان را ماساژ دهید

ماساژ دادن مو باعث میشود حتی با وجود ژن طاسی سر باز هم موهای ضخیم داشته باشید و با افزایش گردش خون در سطح پوشت سر ریشه ی موهایتان تقویت شود.

از روش های گیاهی استفاده کنید

روش های گیاهی جزء یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از ریزش مو به حساب می آیند و میتوانند موها را تقویت کنند و از بروز مشکلات متعددی که برای موها به وجود می آید جلوگیری به عمل آورند. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X