آیا کچلی بانوان خطرناک است؟

آیا کچلی بانوان خطرناک است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا کچلی بانوان خطرناک است؟

ریزش مو میتواند یکی از بدترین اتفاقاتی باشد که در طول زندگی برای خانم ها میتواند اتفاق بیفتد.بسیاری از خانم ها بر روی موهای سرشان بیش از حد حساس هستند و برای زیبایی آن هر کاری را انجام میدهند به صورتی که این امر کمتر در آقایان دیده میشود.برخی از بانوان به علت این که بیش از حد از مواد شیمیایی مانند رنگ ها و مواد حالت دهنده ی مو استفاده میکنند بیشتر مستعد ابتلا به کچلی هستند اما در موارد زیادی هم کچلی به علت عوامل دیگری است که در خانم ها بیشتر وجود دارد.به هر حال در هر صورت باید علت کچلی بانوان را مورد بررسی قرار داد تا بتوان بهترین راه حل را برای آن اتخاذ کرد.

کچلی بانوان به چه علتی رخ میدهد؟

کچلی بانوان معمولا علت ها ی مختلفی دارد و به علت جنسیت نمیتوان همه کچلی ها را در این قشر با یک دلیل مرتبط دانست.اما عوامل مختلفی هستند که باعث میشوند بانوان بیشتر از آقایان در معرض کچلی باشند و زودتر موهای خود را از دست بدهند.

استفاده از مواد شیمیایی

یکی از دلایل عمده ی کچلی در زنان این است که از مواد شیمیایی بیشتر استفاده میکنند. رنگ کردن مداوم مو باعث میشود تا ریشه ی موها ضعیف شده و همچنین ساقه ی موها هم آسیب ببیند به همین علت موها به سرعت دچار ریزش میشوند. البته در صورتی که رنگ کردن موها با فواصل طولانی تر انجام شود کمتر میتواند مشکل ساز باشد.همچنین استفاده از مواد شیمیایی برای صاف کردن و حالت دادن موها هم میتواند در صورت تکرر باعث ریزش مو شود.

مشکلات تغذیه

عامل دیگر در ریزش مو و طاسی در خانم ها که بسیاری از افراد درگیر آن هستند این است که در بدن بسیاری از بانوان به میزان کافی ویتامین ها و مواد معدنی وجود ندارد.مثلا کم خونی مشکلی است که اکثر بانوان دچار آن هستند.همین عامل میتواند به راحتی باعث شود تا موهای بانوان به راحتی دچار ریزش شود. گرفتن رژیم های غیر نادرست و استرس میتواند باعث شود تا فرد دچار کمبود مواد تغذیه ای در بدن شود.

کاشت مو زنان ، راه حلی برای مشکل کچلی در بانوان

شاید در اکثر موارد به کچلی بانوان به عنوان مشکلی در زیبایی نگریسته شود اما بهتر است بدانید در اکثر موارد کچلی میتواند برای بانوان تهدید کننده باشد و موضوع خطرناکی به حساب آید. معمولا در بسیاری از موارد کچلی بانوان هشدار دهنده ی مشکلی در بدن است که باید به سرعت به آن رسیدگی شود. مشکلات هورمونی شدید و کمبود مواد معدنی و ویتامین ها باید در اولین مراجعه ی بیمار به متخصص مورد بررسی قرار گرفته شود تا بیمار دچار مشکلات دیگر نشود. آخرین راه حل برای درمان کم پشتی مو در زنان و ریزش مو ، عمل کاشت مو بانوان است. کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X