آزمایشات لازم قبل از رینوپلاستی چیست؟

آزمایشات لازم قبل از رینوپلاستی چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آزمایشات لازم قبل از رینوپلاستی چیست؟

همواره مراقبت های قبل از عمل جراحی بینی و بررسی وضعیت بیمار در دستیابی به نتیجه ی مطلوب از عمل بسیار تاثیرگذار خواهد بود ، از این رو در این مقاله آزمایشات لازم قبل از رینوپلاستی مورد بررسی قرار گرفته شده است . رینوپلاستی : به عمل جراحی زیبایی بینی که در آن تغییرات داخلی به منظور زیباسازی بینی انجام می شود ، در اصطلاح علمی - پزشکی ، رینوپلاستی گفته می شود .

قبل از رینوپلاستی

در جهت بررسی وضعیت سلامت بیمار باید یکسری آزمایشات لازم قبل از رینوپلاستی برای بیمار از سوی پزشک جراح تجویز شده و پس از انجام آنها توسط پزشک نیز بررسی گردند تا پزشک از وضعیت سلامت بیمار اطمینان حاصل نماید . آزمایشاتی که پزشک جراح قبل از عمل جراحی رینوپلاستی برای اطمینان از سلامت جسمانی بیمار تجویز می کند ؛ شامل آزمایش خون برای اطمینان از عدم انعقاد خون و بیماری های خاص همچنین عدم بارداری برای خانم ها است ،  این آزمایشات عبارتند از :
  • آزمایش قند خون ناشتا
  • آزمایش کم خونی
  • آزمایش مشکلات انعقادی خون
  • آزمایش ایدز
  • آزمایش هپاتیت
  • آزمایش بارداری ( ویژه ی بانوان )
قبل از انجام عمل جراحی زیبایی بینی ، فرد متقاضی جراحی ، باید مصرف کلیه داروها و سوابق بیماری های خود را به اطلاع پزشک جراح برساند . با آگاهی پزشک جراح از بیماری های خونی بیمار ، با تمهیدات لازم از خونریزی او پس از جراحی جلوگیری می شود . مصرف داروی روآکوتان یا آکوتان که از مشتقات ویتامین A بوده و به صورت طبیعی به مقدار کم در بدن وجود دارد ، شش ماه از قبل از عمل جراحی بینی باید خودداری کرد . کپسول خوراکی روآکوتان جهت درمان آکنه و جوش های صورت تجویز می گردد . از آنجا که حین عمل به دلیل پیچیده جراحی زیبایی بینی ، ممکن است شرایط پیش بینی شده ای رخ دهد ، لذا پزشک جراح باید از قبل  آمادگی کامل را در بیمار و کادر پزشکی خود ، به صورت همه جانبه محیا سازد ، انجام آزمایشات قبل از جراحی بینی ، یکی از این موارد تمهیداتی می باشد که در کنترل وضعیت بیمار حین عمل به پزشک جراح بسیار کمک خواهد کرد .

نتایج حاصل از عمل جراحی بینی

نتایج مطلوب و رضایت بخش از عمل جراحی زیبایی بینی تا حد زیادی به تجربه ، مهارت ، هنر و دانش تخصصی پزشک جراح بستگی دارد ، از این رو جراح متخصص باید از تجارب عمل های قبل استفاده کرده و بهترین نتیجه را با توجه با دیگر اجزای صورت برای بیمار ایجاد نماید . کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X