چند راه برای درمان چروک صورت بعد از خواب

چند راه برای درمان چروک صورت بعد از خواب

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چند راه برای درمان چروک صورت بعد از خواب

گرچه وجود چین و چروک در صورت سن هر فردی را بالا نشان می دهد و زیبایی را از صورت می گیرد اما راه های زیادی برای رفع آنها در مراحل اولیه به وجود آمدن آنها وجود دارد و در مراحل عمیق تر حتما باید درمان های تخصصی در مورد رفع آنها صورت گیرد، پیشگیری از به وجود آمدن چروک صورت باید از دوران جوانی و با تغییر سبک زندگی آغاز گردد و درمان های خانگی در جوانی نقش موثری در عدم به وجود آمدن این چروک ایفا می نماید، ما در اینجا چند راه برای درمان چروک صورت بعد از خواب بیان می داریم.

علل ایجاد چروک صورت

یکی از دلایلی که باعث می شود روند پیری در پوست صورت سریع تر اتفاق بیافتد خوابیدن روی صورت می باشد زیرا در این حالت پوست فشرده می شود و گردش خون در آن رخ نمی دهد ، در حالت خواب سوخت و ساز بدن پایین می آید و در نتیجه رادیکال های آزاد زیانبار پوستی افزایش پیدا می کند. بنابراین بعد از خواب باید با روشی مناسب جریان خون در پوست صورت را افزایش داد و از بروز چروک در آن جلوگیری نمود، در زمان خواب دمای بدن افزایش پیدا می نماید و پوست خشک می گردد بنابراین بعد از خواب باید رطوبت پوست را دوباره به آن باز گردانید.

رفع چروک صورت بعد از خواب

برای رفع چروک پوست و جلوگیری از عمق بیشتر این چروک بعد از خواب می توان با ماساژ دادن پوست صورت با روغن های گیاهی مانند زیتون ، وازلین و روغن بادام مخصوصا در بعد از ظهرها می توان مقداری از رطوبت پوست را به آن باز گردانید زیرا خشک شدن بیش از حد پوست منجر به از دست دادن الاستین در پوست می شود و این امر باعث ایجاد چین و چروک در پوست صورت می شود به طور کل ماساژ دادن پوست باعث جا به جایی عضلات می گردد و در نتیجه چروک در پوست ظاهر نمی شود. درمان چروک صورت بعد از خواب با استفاده از ماسک آلوئه ورا و زنجبیل به علت وجود آنتی اکسیدان بالا یک درمان عالی برای چروک پوست می باشد و مواد مغذی موجود در این مواد از تجزیه الاستین و کلاژن که از علل اصلی چین و چروک پوست می باشند جلوگیری می نماید، استفاده از گیاهان دارویی و عصاره آنها و تهیه ماسک های خانگی بعد از خواب از این گیاهان طراوت و شادابی خاصی به پوست و چهره می بخشد. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X