آیا ورم صورت پس از تزریق چربی طبیعی است؟

آیا ورم صورت پس از تزریق چربی طبیعی است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا ورم صورت پس از تزریق چربی طبیعی است؟

تزریق چربی از جمله عمل های زیبایی پر طرفدار و کم عارضه ی است که با هدف رفع چین و چروک های مختلف صورت و بدن و نیز برجسته سازی لب ، گونه ، واژن ، سینه و باسن انجام می شود . در این عمل زیبایی ، متخصص پوست و زیبایی ، چربی مورد نیاز را از بدن خود فرد و از قسمت هایی که دارای چربی های اضافه هستند ، بر می دارد ، این چربی در واقع از شکم ، پهلو ، ران و یا کنار زانو که دارای چربی های مقاومی نسبت به ورزش و رژیم غذایی هستند ، استخراج می گردد . به جهت پیش بینی جذب چربی توسط بدن، مقداری چربی بیش از حد مورد نیاز تزریق می شود که موجب ورم صورت پس از تزریق چربی می شود.

حجم چربی مورد نیاز جهت تزریق ، با ایجاد بیحسی موضعی و ایجاد شکاف های جراحی توسط متخصص به روش دستی یا مکش دستگاه تخلیه می گردد ، پس از آن چربی با جداسازی از ناخالصی ها به کمک دستگاه گریز از مرکزی توسط لوله بسیار ریزی به نام کونولا در اجزای صورت و بدن تزریق می گردد .

جهت رفع چین و چروک ها مقدار کمتری از چربی نسبت به نواحی برجسته شده نیاز خواهد بود .

تزریق چربی نسبت به پرکننده هایی چون بوتاکس و ژل ، به دلیل هم بافت بودن با بدن فرد ، سازگاری بهتری دارد و بدون ایجاد حساسیت آلرژیک به خوبی با بدن پیوند خواهد خورد .

آیا ورم صورت پس از تزریق چربی طبیعی است؟

پس از تزریق چربی به هر قسمت از بدن و صورت ، با توجه به تکنیک مورد استفاده شده توسط متخصص و میزان فعالیت عضو مورد تزریق ، مقداری از چربی تزریقی توسط بدن جذب و تحلیل خواهد رفت ، از این رو متخصص به منظور ایجاد ماندگاری میزان بیشتری از چربی ، حجم بیشتری از چربی را به عضو مورد نظر تزریق می کند تا در صورت تحلیل آن توسط بدن ، حجم بیشتری از آن نیز باقی بماند ، که این تزریق بیش از حد نیاز عضو مورد نظر ؛ موجب ایجاد ورم صورت پس از تزریق چربی خواهد شد .

اگر چه به طور کلی در محل برداشت و تزریق چربی در اثر ایجاد شکاف مورد نیاز تزریق ، کبودی و تورم ایجاد خواهد شد ، اما این ورم و کبودی خود به خود و در اثر چند روز برطرف خواهد شد و جای نگرانی نخواهد بود ، اما در صورتی که ورم ایجاد شده ، به مدت طولانی و با ایجاد حساسیت همراه باشد ، باید بلافاصله به پزشک معالج مراجعه نمود .

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست و تزریقات دستگاهی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X