خواص میکرونیدلینگ و مزوتراپی چه تفاوتی دارد؟

خواص میکرونیدلینگ و مزوتراپی چه تفاوتی دارد؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

خواص میکرونیدلینگ و مزوتراپی چه تفاوتی دارد؟

امروزه روش های بسیار زیادی برای جوان سازی پوست و درمان مشکلات پوستی وجود دارد که هر کدام خواص و مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند و برخی در لین مردم شناخته تر و برخی ناشناخته تر می باشند اما به هر حال برخی از این روش ها به دلیل نتایج درمانی بهتر و صرف هزینه و زمان کمتر بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند که از جمله این روش ها میکرونیدلینگ و مزوتراپی پوست جهت جوان سازی می باشد که باید دید خواص میکرونیدلینگ و مزتوپراتی چه تفاوتی دارند.

خواص میکرونیدلینگ

در روش میکرونیدلینگ جوان سازی پوست از طریق ایجاد سوراخ و زخم توسط سوزن های این دستگاه انجام می گیرد و در واقع ایجاد زخم محرکی می باشد تا پوست به طور طبیعی کلاژن تولید نماید و مشکلات پوستی خود را رفع نماید. زخم های کنترل شده این دستگاه در نهایت موجب می گردد تا  پوست در کنار بهبود زخم ها مشکلات لکه و جای زخم را در خود التیام ببخشد، در این روش تولید کلاژن و افزایش جریان خون موجب بازسازی پوست می شود و از این روش در همه انواع پوست می توان استفاده نمود.

 خواص مزوتراپی

مزوتراپی یک درمان غیر جراحی پوست می باشد که در آن دوزهای کم دارو های تقویتی پوست به طور مکرر به پوست تزریق می گردد، در این روش ویتامین ها ، مواد معدنی ، داروهای گیاهی و مواد مغذی پوست با تزریق وارد پوست می شود و در ناحیه تحت درمان مشکلات پوستی را رفع می نماید، در این تکنیک درمانی دارویی که بیمار باید به صورت خوداکی مصرف نماید در محل بافت های پوست تزریق می شود .

 تفاوت میکرونیدلینگ و مزوتراپی

در میکرونیدلینگ تحریک پوست به طور طبیعی باعث رفع مشکلات پوستی می گردد و خود پوست کلاژن مورد نیاز را جهت درمان مشکلات تولید می نماید در حالی که در مزوتراپی از راه  تزریق مواد مورد نیاز پوست به پوست در رفع لک ها و ایجاد زخم ها کمک می نمای.پ عوارض میکرونیدلینگ پوست صورت گذرا بوده و بعد از چند ساعت رفع خواهد شد اما در مزوتراپی ممکن است این علائم طولانی مدت بوده و باعث ایجاد سرگیجه و درد و کبودی در ناحیه تزریق گردد زیرا بعضی افراد به مواد تزریق شده در مزوتراپی حساسیت شدید نشان می دهند ، در مزوتراپی ممکن است در جای تزریق گوشت اضافه شکل بگیرد و موجب گردد فرد دچار اسکار شود بنابراین تزریق در مزوتراپی باید حتما با تشخیص پزشک و میزان تزریق توسط وی مشخص گردد.

محدودیت در مزوتراپی

افرادی که دچار مشکلات زیر می باشند در انجام مزوتراپی محدودیت دارند و نباید از تبن روش درمانی در جوان سازی پوست خود استفاده نمایند، زنان باردار، بیماران قلبی، افرادی که سابقه آسم دارند، افراد دیابتی، افرادی که به صدف پوستی دچار باشند، کسانی که سرطان پیشرفته دارند و کسانی که در بدنشان عفونت فعال دارند هرگز نباید مزوتراپی شوند. خواص میکرونیدلینگ و عوارض مزوتراپی و مراقبت های بعد از مزوتراپی و محدودیت های بسیاری که در استفاده از این روش درمانی وجود دارد  باعث گردیده که در جوان سازی پوست و رفع مشکلات پوستی بیشتر از روش میکرونیدلینگ استفاده گردد. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X