تاثیرات میکرونیدلینگ برای مو چیست؟

تاثیرات میکرونیدلینگ برای مو چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تاثیرات میکرونیدلینگ برای مو چیست؟

گاهی بر اثر بالا رفتن سن و عوامل ژنتیک، بیماری ، مصرف داروها، و وجود استرس افراد دچار آلوپسی یا ریزش موی ناگهانی می شوند که در این صورت سلولهای مو دیگر تکثیر نشده و شکننده می شوند و لایه های جدید پوست که ساختار مو در آنجا شکل می گیرد و حاوی کلاژن و الاستین می باشند تشکیل نخواهند شد، وجود ریزش در مو موجب می گردد تا هر فردی به دنبال بهترین  روش برای بازگرداندن رویش مجدد موهای خود باشد یکی از روشهای به کار رفته در جلوگیری از ریزش موها و رشد دوباره مو استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ می باشد که خواهیم دید تاثیرات میکرونیدلینگ برای مو چیست.

میکرونیدلینگ مو

میکرونیدلینگ مو با استفاده از سوزن های دستگاه سرعت رشد مو را تحریک کرده و با تحریک ساقه سلولی مو فاکتورهای رشد مو را به آن القا می نماید ، در کسانی که ریزش مو اتفاق افتاده باشد دستگاه میکرونیدلینگ در نقاط بدون مو قرار داده می شود و با چرخش دستگاه سوزن های دستگاه در پوست سوراخ های ریزی ایجاد می نمایند که وجود این زخم ها موجب می گردد پوست به دلیل خاصیت خود درمانی شروع به ساخت کلاژن نماید و از این طریق هم زخم سطحی پوست از بین رفته و هم مو رشد مجدد نماید.

تاثیر میکرونیدلینگ بر مو

میکرونیدلینگ مو در جاهای خالی از مو باعث ایجاد فاکتورهای رشد مو می گردد این بافت های ضروری رشد مو مثل کلاژن وقتی بر اثر عوامل مختلف در پوست تولید نگردد باعث ریزش مو خواهند شد، با کمک دستگاه میکرونیدلینگ سایز فولیکول های مو افزایش پیدا خواهد کرد و در نتیجه مو ضخیم تر و پرتراکم تر رشد خواهد نمود. استفاده از میکرونیدلینگ در آلوپسی تاثیر زیادی در درمان ریزش مو دارد و برای این کار زمان و هزینه زیادی صرف نخواهد شد انا به دلیل احتمال وجود عفونت در جای سوراخ ها این کار باید حتما توسط متخصص میکرونیدلینگ و در یک محیط به دور از آلودگی انجام گیرد. میکرونیدلینگ مو باعث می شود بتوان برای تقویت رشد موها از زخم ایجاد شده توسط این دستگاه استفاده نمود  و سرم ها و ژل های تقویتی رشد مو را به ریشه موها انتقال داد ،استفاده از این روش در کنار روشهای ترکیبی و موضعی تا حد قابل توجهی ریزش مو را کنترل خواهد کرد. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X