تفاوت میکرونیدلینگ با لیزر لکه های صورت

تفاوت میکرونیدلینگ با لیزر لکه های صورت

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تفاوت میکرونیدلینگ با لیزر لکه های صورت

زمانی که به دلایل مختلفی در پوست لک های قهوه ایی ایجاد می گردد رهایی از این لک ها به دلیل تاثیر در زیبایی پوست آرزوی هر فردی می باشد و روش های مختلفی برای رفع این لک ها وجود دارد که از جمله این روش ها میکرونیدلینگ و لیزر می باشد که در اینجا خواهیم دید که تفاوت میکرونیدلینگ با لیزر لکه های صورت در چیست.

میکرونیدلینگ لک ها

میکرونیدلینگ لک ها روشی غیر جراحی برای رفع لک ها می باشد که به دلیل ایجاد زخم توسط سوزن های این دستگاه پوست تحریک می شود و با کلاژن سازی و الاستین سازی موجب می گردد تا پوست در کنار بهبود زخم های ایجاد شده توسط دستگاه لک های پوستی را نیز از بین ببرد البته این روش نیاز به تکرار دارد  و با توجه به نوع لک ها و وضعیت بیمار و ناحیه تحت درمان جلسات مورد نیاز توسط پزشک تعیین می گردد.

لیزر لکه های صورت

لیزر لکه های صورت با تابیدن انرژی لیزر با طول موج های خاص به لک ها  صورت می گیرد و انرژی این امواج به وسیله رنگدانه های پوست جذب شده و رنگ آنها تغییر خواهد کرد و به رنگ طبیعی پوست تغییر پیدا می نماید، در این روش لیزر با توجه به نوع لک و نیاز پوست بیمار تنظیم میگردد.

تفاوت میکرونیدلینگ با لیزر لک های صورت

میکرونیدلینگ روشی غیر تهاجمی جهت رفع لک ها می باشد اما لیزر روشی تهاجمی می باشد و عمق نفوذ آن در لایه سطحی پوست می باشد در حالی که در میکرودرم عمق لایه های نفوذ سوزن ها بیشتر بوده و تا لایه دوم پوست  نیز نفوذ می کند و با بهبود روند کلاژن سازی و بازسازی بافت های پوست به طور طبیعی جریان خون را افزایش می دهد و رفع لک ها به طور طبیعی انجام می گیرد. استفاده از لیزر در رفع لک ها در فصول گرم سال به دلیل وجود اشعه های آفتاب محدودیت دارد و در پوست های تیره انجام نمی گیرد اما روش میکرونیدلینگ به دلیل سالم ماندن لایه های پوست در تمام فصول سال قابلیت انجام دارد و در تمام طیف های رنگ پوست موجب رفع لک ها خواهد شد. تفاوت دیگر میکرونیدلینگ و لیزر لکه پوست در دوره نقاهت آنها می باشد که دوره نقاهت لیزر به دلیل قرمزی بیش از حد پوست و التهاب آن ممکن است چند روز طول بکشد تا این قرمزی رفع گردد در حالی که قرمزی پوست ناشی از میکرونیدلینگ خفیف بوده و علیرغم عمق نفوذ بیشتر در پوست بعد از گذشت چند ساعت رفع خواهد شد. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X