بهترین فواصل زمانی جلسات میکرونیدلینگ

بهترین فواصل زمانی جلسات میکرونیدلینگ

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین فواصل زمانی جلسات میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یکی از روشهای جدید درمان بیماری های پوست می باشد که دستگاه های آن در دو نوع خانگی و سالنی ساخته می شوند ، این ابزارهای پزشکی با ایجاد جراحت در پوست و واکنش نشان دادن پوست و با توجه به خاصیت خود درمانی پوست تولید کلاژن و الاستین را  در پوست افزایش داده و مشکلات پوستی را رفع می نمایند اما بهترین فواصل زمانی جلسات میکرونیدلینگ چقدر می باشد.

چگونگی عملکرد میکرونیدلینگ

دستگاه میکرونیدلینگ با ایجاد سوراخهای ریز در پوست که با چشم دیده نمی شوند پوست را تحریک می کند تا با افزایش کلاژن و الاستین خود را درمان نماید و از طریق تولید کلاژن و الاستین اضافه همزمان با التیام زخم ها مشکلات پوستی بیمار نیز رفع خواهند شد ، با استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ می توان مواد و سرم های لازم جهت رفع مشکلات پوستی را به لایه های پوست تزریق نمود و از این راه به جوانسازی پوست کمک کرد.

جلسات میکرونیدلینگ

روش میکرونیدلینگ برای حصول نتیجه بهتر در پوست و رفع مشکلات آن نیاز به تکرار دارد ، بهترین فاصله زمانی بین جلسات میکرونیدلینگ فاصله ۴ تا ۶ هفته ای می باشد زیرا باید به پوست فرصت داده شود تا جهت ترمیم خود کلاژن و الاستین که پروتئینی مفید برای پوست می باشند به اندازه کافی تولید نماید. جلسات میکرونیدلینگ هر بیمار با توجه به وضعیت پوست وی ، نوع مشکلات پوستی و  سن وی توسط پزشک مشخص می گردد و برای کسب نتیجه مطلوب باید حتما تمام جلسات درمانی انجام گیرد، فرآیند کلاژن سازی در پوست بالا فاصله بعد از التیام زخم های پوست شروع می شود و بعد از انجام میکرونیدلینگ تا ۱۰ روز تغییرات پوست به طور محسوس قابل مشاهده می باشد.

موارد منع میکرونیدلینگ

کسانی که در پوست خود عفونت فعال دارند و دچار تب خال شده اند ، مصرف کننده داروهای خاص ،کسانی که به سوزن تیتانیوم حساسیت دارند و زنان باردار نباید از روش میکرونیدلینگ برای جوانسازی و رفع مشکلات پوستی خود استفاده نمایند زیرا خطر بروز عفونت در پی استفاده از این روش در این افراد تا حد زیادی بالا خواهد رفت . جلسات میکرونیدلینگ باید با نظر پزشک متخصص میکرونیدلینگ تا رفع کامل مشکلات پوستی ادامه پیدا نماید و قطع این جلسات موجب می گردد تا نتیجه مورد نظر از این نوع درمان برای بیمار کسب نگردد. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X