آیا قرمزی میکرونیدلینگ صورت دائمی است؟

آیا قرمزی میکرونیدلینگ صورت دائمی است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا قرمزی میکرونیدلینگ صورت دائمی است؟

یکی از مواردی که در مورد استفاده از روش های جوانسازی پوست در افراد  ایجاد نگرانی می نماید عوارض این گونه روش  ها و ماندگاری عوارض روی پوست می باشد که برای اطلاع دقیق از نحوه انجام هر روش و مزایا و عوارض آن قبل از انتخاب روش درمانی حتما باید با پزشک در این مورد مشورت شود، روش میکرونیدلینگ یکی از روش های جوانسازی و رفع جای زخم و اسکار می باشد که از طریق ایجاد زخم در پوست موجب طراوت بیشتر پوست می گردد اما آیا قرمزی میکرونیدلینگ صورت دائمی می باشد؟

روش میکرونیدلینگ

این روش غیر جراحی با استفاده از سوزن های بسیار ریز در سطح پوست زخم ایجاد می نماید و این آسیب کنترل شده در پوست سبب می گردد تا پوست برای ترمیم خود و پر کردن زخم ها کلاژن و الاستین تولید نماید و رگ های خونی جدید تشکیل گردد که ضمن کاهش زخم ها بافت های آسیب دیده پوست نیز ترمیم می شود.

قرمزی و زخم میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ ممکن است باعث گردد سطح پوست خشک و پوسته پوسته شود و در آن قرمزی و تورم ایجاد گردد اما این علائم در پوست ماندگار نخواهند بود و بعد از گذشت چند روز از درمان به طور کلی از لین خواهند رفت ، برای تشدید نشدن حالت التهاب و قرمزی پوست بعد از میکرونیدلینگ بیمار نباید در معرض نور مستقیم آفتاب قرار بگیرد و باید برای ترمیم پوست از کرم هایی که ترمیم کننده هستند با تجویز پزشک استفاده نماید. پس از میکرونیدلینگ چون منافذ پوست باز می باشند نباید از لوازم آرایشی و کرم های ضد آفتاب استفاده نمود زیرا این لوازم حاوی مواد شیمیایی می باشند که قرمزی پوست را بیشتر خواهد کرد و باعث آسیب به پوست خواهد شد و پوست را دچار خارش و خشکی بیش از حد خواهد نمود. به طور کل روش میکرونیدلینگ روشی مطمئن و کم عارضه برای جوانسازی پوست می باشد که قرمزی میکرونیدلینگ به دلیل تحریک کلاژن های پوست ایجاد می شود و گذرا خواهد بود و مصرف کرم های ترمیم کننده و مرطوب کننده حالت خشکی و قرمزی آن را بعد از چند روز از بین خواهد برد، روش میکرونیدلینگ به دلیل ایجاد عمق مناسب در پوست باعث افزایش جریان خون می شود و آسیب های پوستی را درمان می نماید. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X