آیا زخم میکرونیدلینگ بهبود می یابد؟

آیا زخم میکرونیدلینگ بهبود می یابد؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا زخم میکرونیدلینگ بهبود می یابد؟

یکی از نگرانی های عمده افرادی که می خواهند با روشهای مختلف در پوست خود جوانسازی ایجاد نمایند عوارض ناشی از این گونه جوانسازی ها می باشد که ممکن است حتی فرد را از انجام جوانسازی منصرف نماید ، شناخت هر روش درمانی جوانسازی پوست و عوارض آن با تحقیق و مشورت با پزشک انجام گیرد ، یکی از روشهای جوانسازی پوست با دستگاه روش میکرونیدلینگ می باشد که باید دید آیا زخم میکرونیدلینگ بهبود  می یابد.

زخم میکرونیدلینگ

زخم ایجاد شده در سطح پوست توسط سوزن های دستگاه میکرونیدلینگ زخمی کنترل شده می باشد و عمق زخم ها و نوع زخم توسط پزشک با تنظیم دستگاه مشخص می شود ، این زخم ها یک کانال سیار ریز در سطح پوست ایجاد می نمایند و محدود و کنترل شده می باشند و از این طریق بدن را وادار خواهند کرد که برای ترمیم آسیب حاصل از این زخم ها در پوست عکس العمل نشان دهد و کلاژن و الاستین اضافه تولید نماید در نتیجه پوست ضخیم تر می شود و همزمان به ترمیم زخم های سطح پوست مشکلات پوستی بیمار هم درمان خواهد شد.

فواید میکرونیدلینگ

این روش درمانی به دلیل تحریک پوست در بهبود زخم های خود برای بیمار بی خطر می باشد و اگر توسط دستگاه استاندارد و با رعایت نکات بهداشتی انجام گیرد حتی برای پوست های نازک و حساس نیز مناسب می باشد و برای این گونه پوست ها مشکل خاصی ایجاد نخواهد کرد، در این نوع درمان ناحیه تحت درمان تفاوتی با سایر نقاط پوست نخواهد داشت و در پوست خطوطی ایجاد نخواهد کرد. میکرونیدلینگ صورت روشی بی خطر برای جوانسازی تمام رنگ پوست ها می باشد و با این روش می توان نقاط حساس و شکننده پوست  را نیز  جوانسازی نمود و از این روش در جوانسازی اطراف چشم و لب ها و گردن هم استفاده می شود. زخم میکرونیدلینگ موقتی و گذرا می باشد و پس از گذشت چند ساعت از درمان پوست به دلیل داشتن خاصیت خود درمانی اقدام به تولید کلاژن می نماید و زخم ها را بهبود خواهد بخشید البته بیمار باید برای بهبود سریع زخم ها از تابش مستقیم آفتاب بر روی پوست دوری نماید و تا حد ممکن از لوسیون و لوازم آرایشی بر روی پوست استفاده نکند تا پوست تمیز مانده و روند بهبود پوست سرعت پیدا کند. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X