از ژن درمانی طاسی چه می دانید؟

از ژن درمانی طاسی چه می دانید؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

از ژن درمانی طاسی چه می دانید؟

حتما شما هم جزء افرادی هستید که برای موهای سرشان ارزش خاصی را قائل هستند و برای مراقب از آن روش های مختلفی را امتحان میکنند.به همین دلیل در صورتی که موهایتان دچار ریزش شود قطعا دچار مشکلات روحی فراوانی میشوید و حاضرید از هر روشی برای درمان کم پوشتی موی خود استفاده کنید.اما بهتر است بدانید استفاده از هر روشی برای درمان طاسی سر نمیتواند نتیجه ی مطلوب را برایتان داشته باشد به همین دلیل باید با توجه به علت ریزش موی خود از بهترین روش ممکن استفاده کنید.روش های مختلفی برای درمان طاسی سر وجود دارد که میتوانید هم اکنون از آن استفاده کنید اما ژن درمانی طاسی روشی است که ممکن است در آینده نزدیک بتوانید به راحتی از برای رسیدن به بهترین نتیجه در کوتاه ترین زمان ممکن استفاده کنید.

ژن درمانی طاسی چیست؟

استفاده از ژن ها برای درمان طاسی موی سر یکی از موثرترین روش هایی خواهد بود که در آینده ای نزدیک برای رفع مشکلات ژنتیکی موها از آن استفاده میشود .با استفاده از این روش میتوان هر نوع ریزش مویی که به دلایل ژنتیکی رخ میدهد را به راحتی درمان کرد. در حال حاضر میتوان بسیاری از علل ریزش مو را به راحتی درمان کرد.اما در صورتی که عامل زنتیک در ریزش مو دخیل باشد قطعا باید از درمان آن صرف نظر کرد و به فکر کاشت موهای جدیدی برای حل مسئله بود. با استفاده از ژن درمانی طاسی میتوان حساسیت فولیکول های مو را نسبت به DHT کاهش داد و به این طریق باعث مقاومت فولیکول ها در برابر DHT شد.

استفاده از ژن درمانی طاسی برای درمان ریزش مو

استفاده از این روش متاسفانه به علت پیچیدگی هایی که دارد فقط در محیط آزمایشی انجام میگیرد و انجام آن توسط پزشکان متخصص صورت نمیگیرد.اما قطعا با پیشرفت علم و دستیابی به فناوری های جدید در این زمینه شاهد این خواهیم بود که برای درمان ریزش مو به عنوان بهترین روشی که وجود خواهد داشت از آن استفاده شود.

ژن درمانی طاسی چه مزایای را خواهد داشت؟

ژن درمانی طاسی در مقایسه با سایر روش های افزایش مو ( کاشت مو ،دارو ها و ...) نتایج بهتری را خواهد داشت و  در صورتی که به پیشرفت های قابل توجهی دست پیدا کند قطعا میتوان با استفاده از آن به موهای پر پشت تری دست پیدا کرد. البته به علت این ژن درمانی در درمان طاسی هنوز به صورت گسترده صورت نمیگیرد نمیتوان به صورت دقیق مزایا و معایب آن را مورد بررسی قرار داد. اما برخی از انواع طاسی، به طاسی ژنتیکی معروف هستند که باید برای درمان آن نیز چاره ای اندیشید. سه نوع دارو{فيناستريد، دوتاستريد و مينوکسيديل براي استفاده از الگوی ريزش موي مردانه وجود دارد ، که از ریزش مو جلوگیری می نماید نتیجه این داروها بر روی افراد پس از 12 ماه می باشد که پس از گذراندن این دوره موی افراد به خوبی رشد خواهد کرد. داروهای دیگر عبارتند از: کتوکونازول، و اسپیرونولاکتون و فلوتامید.ترکیبات فیناستراید، منوکسیدیل و کتوکونازول مؤثرترین دارو برای مصرف افراد می باشد.

درمان طاسی ژنتیکی

ماینوکسیدیل

به طور موضعی اعمال شده است، به طور گسترده ای برای درمان ریزش مو استفاده می شود. این ممکن است در کمک به ترویج رشد مو در مردان و زنان با آلوپسی آندروژنیک موثر باشد. حدود 40 درصد مردان پس از 3تا6 ماه رشد مو را تجربه می کنند.

فیناستراید

فیناستراید برای درمان ریزش موی مردان استفاده می شود. این درمان پس از شش ماه باعث بهبودی حدود 30٪ در ریزش مو می شود و اثر آن تا زمانی که دارو مصرف می شود، ادامه می یابد. شواهد خوبی برای استفاده از آن در زنان وجود ندارد. این ممکن است موجب  تخریب نعوظ و افسردگی در آنها شود.

اسپرینولاکتون

حمایت از اسپرینولاکتون در زنان وجود دارد. با توجه به عوارض جانبی فمنیستی و خطر ناباروری، اغلب در مردان استفاده نمی شود. همچنین می تواند فشار خون پایین، پتاسیم خون بالا و ریتم های غیر طبیعی قلب را افزایش دهد.  توصیه می شود زنان باردار بطور کلی نباید از این دارو استفاده کنند به عنوان یک تراتوژن می تواند باعث ایجاد تناقض های متضاد در نوزادان تازه متولد شود. [caption id="attachment_17637" align="aligncenter" width="400"] درمان طاسی ژنتیکی با فینستراید و ماینوکسیدیل[/caption]

اساسی ترین روش های درمان طاسی

پیوند مو یکی از اساسی ترین روش های درمان طاسی است پیوند مو یک روش جراحی است که فولیکول های موی فرد را از بخشی از بدن به نام سایت اهدا کننده به قسمت های بدن که به عنوان سایت دریافت کننده شناخته می شود، حرکت می دهد. این عمدتا برای درمان طاسی الگوی مردانه استفاده می شود. در این حالت، پیوند های حاوی فولیکول های مو که از نظر ژنتیکی مقاوم هستند، به پوست سر به صورت چسبی پیوند می زنند. همچنین برای بازسازی مژه ها، ابروها، موهای ریشی، موهای سینه و موهای گوش و غضروف استفاده می شود و برای زخم های ناشی از حوادث یا جراحی مانند چهره های بلند و موی ساییدگی قبلی استفاده می شود. دونر مو می تواند در دو روش مختلف برداشت شود. پیوند های کوچک از واحدهای طبیعی یک تا چهار مو، به نام واحدهای فولیکول، می توانند به قسمت هایی از مو، ترمیم شوند. این واحدهای فولیکولی به صورت جراحی در پوست سر در نزدیکی یکدیگر و در تعداد زیادی قرار می گیرد. پیوند ها در یک یا هر دو روش ابتدایی استخراج جراحی، پیوند واحد فولیكول، به صورت «برداشت نوار» و یا استخراج قطعه قطعه فولیكولی (FUE)، كه در آن فولیكولها به صورت جداگانه پیوند می خورند، به دست می آیند. کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X