کمترین سن شروع چروک صورت

کمترین سن شروع چروک صورت

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

کمترین سن شروع چروک صورت

ایجاد چروک روی پوست امروزه دیگر فقط به دلیل بالا رفتن سن نمی باشد و عوامل محیطی و درونی  فراوانی روند ایجاد پیری را بسیار سریعتر می سازند ، طبق نظر متخصصین پوست بروز چروک در پوست زمان و سن خاصی ندارد و بیشتر به نوع پوست و نحوه مراقبت از آن برمی گردد و شرایط زندگی و روحی افراد تاثیر زیادی در به وجود آمدن این شرایط برای پوست دارد اما باید ببینیم کمترین سن شروع چروک صورت چه سنی می باشد.

 سن شروع چروک

وضعیت  و سلامت روانی هر فردی در تمام زندگی وی نمود دارد ‌و آثار شرایط زندگی افراد بر وضعیت سلامتی پوست و موی آنها بی تاثیر نخواهد بود ، برخی اوقات به دلیل عدم مراقبت از پوست و خشک شدن پوست که بر اثر عوامل مختلفی ایجاد می گردد. اولین چروک ها در سنین ۲۵ تا ۳۵ سالگی بروز می نمایند که این چین ها کم عمق بوده و بیشتر در اطراف چشم ها و دهان ایجاد می شوند، گرچه متخصصین این سن را شروع چروک های سطحی و نازک می دانند اما گاهی به دلایل محیطی شروع این روند از سنین پایین تر آغاز می گردد و به مرور عمیق تر می شوند و ظاهر صورت را بیشتر تحت تاثیر قرار می دهند اما گاهی در برخی افراد حتی تا ۵۰ سالگی هم هیچ آثاری از چین و چروک روی پوستشان ظاهر نمی شود.

علل ایجاد چروک در سنین پایین

مصرف دخانیات ، نور آفتاب، تغذیه ناسالم ، بیماری ها، مصرف دارو، استرس و فشار عصبی و خواب به هم ریخته و ناکافی در  ایجاد چین و چروک زودرس در صورت تاثیر دارند ، در مراحل اولیه ایجاد چروک که هنوز کم عمق و نازک می باشند استفاده از ترکیبات آبرسان می تواند از عمیق شدن این چروک ها جلوگیری نماید. میزان مراقبت از پوست در دوران جوانی در تشکیل چروک در این سنین موثر می باشد و دوری از عوامل ایجاد کننده چروک زودرس روند ایجاد  این چروک را کند می نماید و تا شروع دوران میان سالی به تاخیر خواهد انداخت.

درمان چروک صورت در جوانی

بسیاری از روش های درمان چروک صورت در مراحل اولیه ایجاد چروک هم کم هزینه هستند و هم توسط خود فرد در منزل قابل اجرا می باشند و از طریق مرطوب نگه داشتن پوست مانع از عمیق شدن آنها می شوند اما در مراحل بعدی و ایجاد چروک عمیق روش ها پرهزینه و تخصصی تر می باشند و حتما باید تحت نظارت متخصص انجام گیرند. افراد در این مرحله باید از درمان های غیر پزشکی خودداری نمایند زیرا این روش ها عوارض بسیاری برای پوست ایجاد می نمایند استفاده از روش لایه برداری ، لیزر، میکرونیدلینگ و مزوتراپی و غیره حتما باید تحت نظارت پزشک انجام گیرد. سن چروک صورت در هر فردی با توجه به وضعیت سلامتی وی و روش زندگی او متفاوت خواهد بود و نوحه مراقبت از پوست تا حد زیادی شروع این روند را کند می نماید . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X