بهترین راه درمان چروک صورت در جوانی

بهترین راه درمان چروک صورت در جوانی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین راه درمان چروک صورت در جوانی

افرادی که در جوانی دچار چین و چروک صورت می گردند این امر تاثیر زیادی در زیبایی چهره آنها خواهد داشت و تا حد زیادی در حس اعتماد به نفس افراد تاثیر منفی خواهد داشت و موجب می گردد تا به هر روشی درمانی متوسل شوند تا این چروک را از بین ببرند و چه بسا استفاده از روش هایی غیر تخصصی که توسط دیگران توصیه می گردد باعث شود نه تنها چروک پوست از بین نرفته بلکه عوارض بیشتری برای فرد ایجاد شود، حال باید دید بهترین راه درمان چروک صورت در جوانی چیست.

 کلاژن

کلاژن پروتئینی می باشد که مانند چسب پوست را از افتادگی و شل شدن محافظت می نماید و هنگامی که سن بالا می رود تولید آن در بدن کاهش پیدا می کند و پوست دچار چین و چروک می گردد اما گاهی تولید کلاژن در دوران جوانی به علل مختلفی دچار کاهش می شود و موجب می گردد تا پوست در جوانی چروک و نرم گردد و حالت سفتی خود را از دست دهد .

عامل چروک صورت در جوانی

عوامل بسیاری باعث می گردد تا پوست در دوران جوانی شروع به چروک شدن نماید ، ژنتیک، بیماری ها، نور آفتاب و تغذیه ناسالم سبب می گردد تا شروع افتادگی پوست از سنین جوانی باشد، کمبود کلاژن در بدن ، کلسیم  ، پروتئین ها، ویتامین ها و آهن که به اندازه کافی در مواد غذایی مصرفی فرد وجود نداشته باشند سرعت روند پیری در پوست را افزایش خواهد داد.

بهترین روش درمان چروک صورت در جوانی

با پیشرفت علم و فناوری روش های زیادی در زمینه جوانسازی و رفع چین و چروک به کار گرفته می شود که طبق نظر متخصصین استفاده هر کدام مانند لیزر، میکرونیدلینگ، مزوتراپی  و غیره باید از سنین ۴۰ سال به بعد باشد و نمی توان از این روش ها در سنین جوانی استفاده نمود زیرا به کار گیری این روش ها فقط به طور موقت مشکلات پوست را حل خواهد نمود و با شروع سنین میان سالی و به دلیل زنده بودن پوست و ادامه روند پیری چین و چروک پوست دوباره ایجاد می گردد. بنابراین انتخاب روش درمانی در این دوران حتما باید با نظر پزشک باشد و درمان های خانگی و استفاده از داروهای گیاهی و مواد غذایی کلاژن ساز ور این دوره بهترین درمان برای چین و چروک پوست می باشد. درمان چروک صورت و اقدامات پیشگیرانه در پیدایش چروک بیشتر باید از همان دوران جوانی آغاز گردد و هر فردی باید با مرطوب نگه داشتن پوست خود و دوری از عوامل تخریب پوست روند ایجاد پیری در پوست خود را به تاخیر بیندازد. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X