میکروپیگمنتیشن ابرو به روش فیبروز ابرو چیست؟

میکروپیگمنتیشن ابرو به روش فیبروز ابرو چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

میکروپیگمنتیشن به روش فیبروز چیست؟

بسیاری از افراد دوست دارند آرایشی که قرار است به صورت دائمی روی صورت آنها وجود دارد، تا حد امکان طبیعی به نظر برسد به همین دلیل روش های آرایش دائمی به سرعت در حال تغییر و بهتر بوده تا جوابگوی نیاز افراد باشند. فیبروز نام یکی از روش های تاتوی ابرو می باشد که امروزه بر سر زبان ها است. در ادامه مطلب به معرفی روش فیبروز و کارایی ان در زیبایی ابرو ها می پردازیم.

معنای اصطلاح فیبروز

اصطلاح فیبروز برگرفته از نام شرکتی است که این روش را بنیان گذاری نموده است. " فی " نشان نام این شرکت است و " بروز " به معنای ابرو ها یا خط ابروها می باشد. این شرکت در صربستان بوده و شاگردان ایرانی زیادی را نیز آموزش داده است که در حال حاضر در ایران از این روش استفاده می کنند.

آشنایی با روش فیبروز

[caption id="attachment_10461" align="alignnone" width="750"] کاشت ابرو یا فیبروز ابرو[/caption] در ابتدا بایستی یادآور شد که میکروپیگمنتیشن ابرو روشی است که با  روش فیبروز ابرو تفاوت دارد و اصطلاح میکروپیگمنتیشن به روش فیبروز اصطلاحی عامیانه می باشد. در میکروپیگمنتیشن ابرو، رنگدانه های مخصوص با استفاده از دستگاه میکروپیگمنت به زیر پوست منتقل می شوند. اما روش فیروز یک روش هنرمندانه است که تمام کار آن به وسیله ی دست و دستگاه های غیر برقی  صورت می گیرد. روش فیبروز در واقع یکی از زیر شاخه های روش میکروبیلدینگ می باشد. در روش فیبروز رنگدانه ها با دست و به کمک تیغه میکروبیلد در پوست کاشته می شود.

مزایای روش فیبروز ابرو

چنانچه روش فیبروز به دست افراد ماهر و  با تجربه انجام شود، موهای نقش بسته با این روش به قدری ظریف و هنرمندانه طراحی شده که جلوه ی طبیعی فوق العاده های دارند. این روش به وسیله ی کارتریج های یکبار مصرف انجام می شود بنابراین از نظر انتقال بیماری ها ایمنی بالایی دارد. به دلیل اینکه در این روش رنگدانه ها در عمق کمتری از پوست وجود دارند، پاکسازی آن نسبت به روش های دیگر آسان تر است و می توان مدل ابرو ها را تغییر داد. همچنین این روش درد کمتری داشته و معمولا در حین انجام این روش هیچ گونه خونریزی ایجاد نمی شود و روند بهبودی نیز سریع تر است. اما به صورت کلی باید توجه داشت که این روش، به هیچ عنوان نمی تواند جایگزین مزایای کاشت ابرو شود. زیرا در روش کاشت ابروی طبیعی، از موهای خود فرد برای پیوند به محل ابرو استفاده می شود. مهمترین مزایای روش فیبروز ابرو عبارتند از:
  • دادن جلوه بسیار طبیعی به ابروها
  • به راحتی می توان مدل آن را تغییر داد و یا آن را پاک کرد
  • بهترین روش برای ایجاد قرینه در ابروها می باشد
  • ایجاد تراکم بالا در ابروها
  • دقت بالا
  • ایجاد التهاب کمتر

دستورالعل های مهم قبل از انجام میکروپیگمنتیشن به روش فیبروز

قبل از انجام این روش در مورد نکات ضروری و مراقبت های مورد نیاز به پزشک مشورت کرده و دستورالعمل های را به دقت اجرا نمایید. انجام فیبروز ابرو در دوران قاعدگی توصیه نمی شود زیرا در این دوران رنگ پذیری پوست بسیار پایین می باشد. [caption id="attachment_15423" align="aligncenter" width="751"] کاشت ابرو یا فیبروز ابرو[/caption] ممکن است پزشک از شما بخواهد که رنگ ابروها را روشن نموده و آنها را اصلاح نمایید. طرح ابرو از قبل باید به دلخواه متقاضی مشخص گردد. حتما با پزشک در مورد دارو های مصرفی و آلرژی های پوستی خود صحبت نمایید تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری گردد. انجام فیبروز ابرو برای افراد باردار و افرادی که مبتلا به بیماری هایی مانند دیابت و تیرویید هستند بهتر است انجام نشود. فیبروز برای چه کسانی مناسب است؟ روش فیبروز برای کسانی که تا به حال روی ابروهای آنها تاتو انجام نشده باشد، امکان پذیر خواهد بود؛ زیرا نقش های فیبروز به قدری ظریف ، کرک مانند و طبیعی هستند که در ابروهای تاتو شده دیده نمی شوند. برای انجام فیبروز پوست بایستی عاری از هرگونه آسیب دیدگی باشد. بدین منظور بهتر است کسانی که پوست ابروهای آنها دچار آسیب است، انجام فیبروز را تا زمان بهبودی کامل به تعویق بیاندازند.
کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X