مزایا و معایب لیفتینگ پلک و بالا کشیدن ابرو با جراحی کشیدن پلک

مزایا و معایب لیفتینگ پلک و بالا کشیدن ابرو با جراحی کشیدن پلک

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

مزایا و معایب لیفتینگ پلک و بالا کشیدن ابرو با جراحی کشیدن پلک

یکی از مواردی که بسیاری از افراد به اشتباه تصور می کنند این است که با مشاهده هرگونه افتادگی در پلک ها و حتی ابرو ها به فکر بالا بردن آن ها با جراحی کشیدن پلک می افتند. جراحی لیفت پلک مزایا و معایب خاص خودش را دارد و برای هر گونه افتادگی پلک مناسب نیست.

مواردی که با جراحی کشیدن پلک قابل درمان هستند

در جراحی پلک همان طور که از نام آن پیداست، برای رفع و درمان نواقص و عیوب پلک کارایی دارد. در جراحی پلک ، با حذف کردن پوست ها و چربی های اضافه ی پلک، عیوب پلک از قبیل پف پلک ، افتادگی و چین و چروک آن رفع می شود و باعث می شود چشم ها زیباتر و جوان تر به نظر بیایند.

مواردی که با جراحی لبفتینگ پلک درمان نمی شوند

این جراحی در مواردی از قبیل افتادگی ابرو و یا افتادگی های پلکی که منشا آن افتادگی ابرو می باشد کارایی ندارد و در این گونه موارد پزشک تشخیص می دهد که حراجی کشیدن پلک چاره کار نبوده و باید به درمان افتادگی ابرو ها از روش های خاص خودش روی آورد. گاهی اوقات پزشک متخصص جراحی بالا کشیدن ابرو را همراه با جراحی کشیدن پلک و به عنوان مکمل آن و گاهی اوقات نیز به صورت عملی جداگانه انجام می دهد.

مزایا و معایب جراحی پلک

با جراحی کشیدن پلک، چشم ها ظاهر بهتری پیدا می کند و فرد زیبا تر به نظر می رسد. این روش برای درمان بسیاری از عیوب پلک ها از جمله عیوب مادرزادی نیز کارایی دارد. با انجام جراحی کشیدن پلک می توان علائم پیری چشم ها را بر طرف نمود. نتیجه انجام جراحی لیفتینگ پلک همیشگی و ثابت نبوده و در افراد مختلف بسته به  عوامل وراثتی ، سبک زندگی و ... به مرور زمان و در اثر روند پیر شدن، پوست پلک دوباره شل خواهد شد و  چین و چروک ها نیز دوباره ایجاد می شوند. به همین دلیل متخصصان زیبایی توصیه می کنند که این جراحی در سنی که واقعا به آن نیاز است انجام شود تا بالاتر رفتن سن مجبور به انجام جراحی های دیگر نباشیم؛ زیرا انجام جراحی های زیبایی مکرر موجب مصنوعی شدن حالت چهره می شود. کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X