خارش ابرو و شوره ابرو ، مهمترین علل ریزش ابرو و مژه

خارش ابرو و شوره ابرو ، مهمترین علل ریزش ابرو و مژه

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

خارش ابرو و شوره ابرو ، مهمترین علل ریزش ابرو و مژه

عوامل زیادی  باعث ایجاد  ریزش موی ابرو  و مژه می گردند و این عوامل با ریزش موی سر اشتراک دارند ، شناسایی این عوامل و رفع آنها نقش زیادی در برگرداندن سلامت مو به آن خواهد داشت حال باید ببینیم خارش ابرو و شوره ابرو ، مهمترین علل ریزش ابرو و مژه چگونه در ریزش تاثیر دارد؟

شوره ابرو

خارش و التهاب ابرو به دلایل مختلفی ممکن است بروز دهد دلایلی مثل مصرف دارو و استفاده از لوازم آرایشی ممکن است باعث ایجاد التهاب و حساسیت در ابرو گردد. تاتوی ابرو و مژه نیز به دلیل فشار ماده خارجی و تنگ کردن جا برای پیاز مو و ضربه دستگاه تاتو باعث واکنش حساسیت در ابرو و مژه می گردد و در نتیجه ابرو دچار خارش و شوره خواهد گردید. در مواردی که عواملی باعث ایجاد شوره ابرو و التهاب در آن گردد به جز درمانهای دارویی داروهای تقویت کننده ابرو مژه نیز تجویز خواهد شد که ممکن است این داروها شیمیایی یا گیاهی باشند. کم کاری تیروئید و اگزما نیز می تواند منجر به ایجاد شوره ابرو و پوسته پوسته شدن ابرو و خارش در آن گردد و در نتیجه موی ابرو شروع به ریزش خواهد کرد.

در درمان شوره ابرو و ریزش آن چه عواملی موثر می باشند؟

حفظ آرامش و دوری از استرس، درمانهای گیاهی ، عدم استفاده از لوازم آرایشی و مراجعه به متخصص تا حد زیادی ریزش ابرو و مژه را کنترل خواهد کرد و با درمان به موقع و صحیح مو تقویت گردیده و پس از گذشت مدت زمانی به حالت طبیعی رشد خواهد نمود. بهترین روش تقویت موی ابرو و مژه استفاده از روغن های گیاهی و ماساژ مو به وسیله برس با این روغنها می باشد ، روغن بادام و فندق و رزماری در تقویت و پرپشتی موی ابرو  و مژه بسیار مناسب می  باشند و باعث حفظ سلامت مو خواهند شد. برای استفاده از روغنهای گیاهی در رفع ریزش مو اول باید موی ابرو و مژه از آلودگیها پاک شود و شستشو و خشک گردد سپس روغن به آن مالیده شود، در استفاده از این نوع درمانها باید استمرار وجود داشته باشد و استفاده کوتاه مدت نتیجه چندانی در پی نخواهد داشت اما با استفاده طولانی مدت نتیجه مطلوبی در جهت رویش مجدد مو کسب خواهد شد. ترکیبات موجود در مداد ابرو و سایه ها و رنگهای ابرو باعث ایجاد التهاب و خارش و سوزش در ابرو و مژه خواهد شد و در صورتی که فردی نسبت به مصرف این مواد حساسیت نشان دهد باید مصرف آنها را قطع نماید. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X