علل ریزش تاج ابرو و انتهای ابرو در زنان چیست؟

علل ریزش تاج ابرو و انتهای ابرو در زنان چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

علل ریزش تاج ابرو و انتهای ابرو در زنان چیست؟

موی ابرو نیز مانند موی سر ممکن است دچار ریزش گردد یا بر اثر عواملی کم پشت گردیده و حالت طبیعی و زیبای خود را از دست دهد ، ریزش موی ابرو در زنان ممکن است در تاج ابرو یا انتهای آن ایجاد گردد و این موضوع به دلیل حساسیت زنان نسبت به ظاهر خود با واکنش بیشتری مواجه خواهد شد اما باید ببینیم علل ریزش تاج ابرو و انتهای ابرو در زنان چیست؟

ریزش تاج ابرو

رسیدن به میانسالی ، تغییرات هورمونی، بارداری، مصرف دارو، تغذیه ناسالم، ژنتیک ،  استفاده از شامپوهای نامناسب و رنگ کردن ابرو ممکن است باعث ریزش تاج ابرو و انتهای ابرو در زنان گردد. [caption id="attachment_10370" align="aligncenter" width="300"] ریزش تاج ابرو[/caption] عواملی که باعث ایجاد ریزش در موی سر و ابرو و مژه می شوند مشترک می باشند و این تاثیر بر تمام موی بدن ممکن است ایجاد گردد.

 برای جلو گیری از ریزش موی ابرو چه اقدامی لازم می باشد؟

تقویت موی ابرو با مصرف ویتامین ها و مکمل ها و تغذیه سالم باعث جلوگیری از ریزش آنها خواهد شد وجود کلسیم لازم و آهن در مواد غذایی مصرف به حفظ سلامت مو کمک خواهد کرد.

افرادی که دچار ریزش مو در تاج ابرو و انتهای آن می باشند باید چه درمانی انجام دهند؟

داروی مناسب برای تقویت موی ابرو و مژه ماینوکسیدیل می باشد که به مو مالیده می گردد و به رشد مو کمک خواهد کرد اما اکستنشن مو در این حالت راهی نامناسب می باشد زیرا باعث می گردد تا موی طبیعی باقی مانده ابرو نیز دچار مشکل ریزش شود. داشتن استرس بیش از حد در ریزش تاج ابرو و انتهای آن  نیز تاثیر دارد زیرا استرس سبب می گردد تا تعادل هورمونی بدن مختل گردد و این اختلال باعث ریزش موها خواهد شد.   تاتو کردن ابروها در زنان یکی دیگر از علل ریزش موی ابرو می باشد زیرا استفاده از مواد شیمیایی و رنگ در انجام تاتو و دستگاههای انجام این کار باعث ایجاد صدمه به ریشه مو خواهد شد و فولیکول مو را از بین می برد. مشکلات تیروئیدی نیز در زنان باعث ایجاد ریزش مو خواهد شد به هر حال وقتی در فردی ریزش مو چه در ناحیه سر یا چه ناحیه ابرو صورت می گیرد در مرحله اول باید علت این ریزش توسط پزشک مشخص گردد تا بتوان روش متناسب با آن را اتخاذ و درمان را آغاز نمود و نباید به طور خودسرانه اقدام به مصرف دارو نمود زیرا عوارض بدتری را برای فرد در پی خواهد داشت. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X