ناگفته ها درباره سطح تستسترون و ریزش موی ناگهانی در مردان

ناگفته ها درباره سطح تستسترون و ریزش موی ناگهانی در مردان

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

ناگفته ها درباره سطح تستسترون و ریزش موی ناگهانی در مردان

از آنجایی که مو نقش مهمی در زیبایی و جذابیت صورت ایفا می کند همواره کسانی که موهای طبیعی خود را از دست می دهند به دنبال راه هایی برای جبران هستند ، از این رو در این مقاله ریزش موی ناگهانی در مردان مورد ارزیابی قرار گرفته شده است .

ریزش موی ناگهانی

در رابطه با ریزش موی ناگهانی می توان عنوان نمود که عارضه ی ریزش مو در زنان و مردان به علت های مختلفی چون ؛ اختلالات هورمونی ، کمبود برخی ویتامین ها ، کمبود آهن ، استرس و فشارهای عصبی ، جراحی های سنگین ، بیهوشی ، حاملگی و زایمان ، زمینه ژنتیکی و ارثی ، مصرف برخی داروها ، وجود برخی بیماری های خاص و ... رخ می دهد که تشخیص علت دقیق ریزش مو کاری پیچیده است که تنها پزشک متخصص با انجام بررسی ها و آزمایشات لازمه می تواند به آن پی ببرد تا درمان موثر را نیز اعمال نماید . ریزش ناگهانی مو به علت های مختلفی ممکن است ، رخ دهد که برخی افراد به آرامی و در برخی با سرعت انجام می شود و همواره استرس و نگرانی شدیدی برای فرد ایجاد می کند ، ریزش تارهای مو به هنگام شانه کردن و ریزش سکه ای موها که با کرک شدن و نازک شدن موها همراه است ، نمونه ای از ریزش موی ناگهانی در مردان می باشد . 20 الی 30 درصد از افراد در طول زندگی خود ریزش ناگهانی مو را تجربه خواهند کرد ، با اینکه طی 6 الی 12 ماه پس از ریزش موها مجددا رشد خواهند کرد اما درمان های موضعی و دارویی به رشد سریع تر موها کمک خواهد کرد .

تستسترون

هورمون مورد نیاز برای رشد مردان که در درجه اول در بیضه ها تولید می شود و مسئول ساخت ماهیچه ها ، توده استخوان و تولید اسپرم و میل جنسی است ، تستسترون نام دارد . یکی از علائم نشان دهنده ای که پایین بودن سطح تستسترون را نشان می دهد ، ریزش موی ناگهانی می باشد ، زیرا در صورت بر هم خوردن تعادل سطح تستسترون در بدن ، موهای صورت و بدن شروع به ریزش می کنند . در واقع هنگامی که هورمون تستسترون در بدن مردان به دی هیدرو تستسترون تبدیل می شود ، پیازچه یا همان فولیکول های مو ، کوچک شده ، موها کوتاه تر و نازک تر می شوند ، به گونه ای که رشد مو کامل متوقف می گردد ، اما فولیکول های مو به طور کامل از بین نمی روند و با از بین بردن عامل بر هم زننده ی تعادل تستسترون بدن ، می توان مجددا رشد موها را میسر ساخت . اگر چه در حال حاضر هیچ درمان قطعی جهت پیشگیری از ریزش مو در مردان وجود ندارد اما درمان های انجام شده ، ریزش مو را درمان و فرآیند این امر را به تاخیر می اندازد . کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X