ترمیم صورت با میکروپیگمنتیشن جای اسکار و لک و بخیه

ترمیم صورت با میکروپیگمنتیشن جای اسکار و لک و بخیه

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

ترمیم صورت با میکروپیگمنتیشن جای اسکار و لک و بخیه

ترمیم صورت با میکروپیگمنتیشن

در تصور بسیاری از مردم میکروپیگمنتیشن فقط کاربرد های آرایشی دارد، اما بایستی اشاره شود که میکروپیگمنتیشن کاربرد های پزشکی هم دارد و برای درمان ترمیم ضایعات پوست و مو مورد استفاده قرار می گیرد. در میکروپیگمنتیشن پزشکی رنگدانه های مخصوصی با اهداف پزشکی در زیر پوست کاشته می شوند. میکروپیگمنتیشن جای اسکار و بخیه و لک صورت از کاربردهای رایج میکروپیگمنتیشن پزشکی هستند.

مزایای میکروپیگمنتیشن جای اسکار و بخیه و لک صورت

گاهی اوقات پس از بهبود زخم، جای آن به روی پوست باقی می ماند و اسکار ایجاد می شود. در مورد بخیه نیز ممکن است چنین اتفاقی بیفتد و پس از بهبود زخم و کشیدن بخیه ها جای بخیه ها روی پوست  برای مدت خیلی طولانی و یا حتی همیشه باقی  بماند.  رنگ این بقایا معمولا با رنگ دیگر نواحی پوست تفاوت داشته و نمایان است. به عنوان مثال برخی مواقع پس از کاشت مو با تکنیک FUT در پشت سر اسکار ایجاد می شود. همچنین گاهی اوقات به دلیل بروز برخی بیماری ها از قبیل لک و پیس، رنگ پوست در برخی نقاط تغییر می کند. تغییراتی که در اثر عوامل ذکر شده ایجاد می شوند تقریبا همیشگی هستند . میکروپیگمنتیشن جای اسکار و بخیه و لک روشی است که با کاشت رنگدانه هایی هماهنگ با رنگ طبیعی پوست بدن، باعث محو شدن عیوب پوست می شود .

عوارض و معایب ترمیم صورت با میکروپیگمنتیشن

انجام میکروپیگمنتیشن جای اسکار و بخیه و لک، معمولا عوارض خاصی ندارد و بسته به شرایط بدنی افراد مختلف ، ممکن است موجب التهاب و زخم ناچیز شود. رنگ های مورد استفاده برای میکروپیگمنتیشن اسکار و بخیه و لک دارای دامنه وسیع و طبیعی از نظر رنگ است و تست های لازم در مورد ایجاد حساسیت بر روی آن ها انجام شده است تا باعث حساسیت و عوارض خاصی برای بیماران نشوند.از معایب ترمیم صورت با روش میکروپیگمنتیشن به این نکته می توان اشاره نمود که اثرات این روش همیشگی نیستند و معمولا پس از گذشت یک الی دو سال  رنگدانه های مورد استفاده محو شده و بیماران  به جلسات ترمیم نیاز پیدا می کنند. کلینیک تخصصی ترمیم نقایص پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X