عوارض ماینوکسیدیل برای تقویت مو و ریزش مو در بارداری و شیردهی

عوارض ماینوکسیدیل برای تقویت مو و ریزش مو در بارداری و شیردهی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

عوارض ماینوکسیدیل برای تقویت مو و ریزش مو در بارداری و شیردهی

با شروع ریزش مو ، نگرانی و استرس زیادی برای فرد ایجاد می شود که مبادا این ریزش دائمی باشد و برای همیشه موهای خود را از دست بدهد ، در این مقاله به بررسی ریزش مو در بارداری پرداخته شده است .

ریزش مو در بارداری

در رابطه با ریزش مو در بارداری می توان گفت که در این دوران به دلیل بر هم خوردن تعادل هورمونی ، بدن دچار تغییر و تحولات زیادی از جمله ریزش مو می گردد که با دید آیا لازم است در این دوران از داروهای درمان کننده ی ریزش مو مانند محلول ماینوکسیدیل برای مو استفاده کرد ؟ ریزش مو در سنین مختلف به دلایل مختلفی مانند ؛ اختلالات هورمونی ، کمبود ویتامین ها ، برخی بیماری ها ، بیهوشی طولانی مدت ، جراحی های سنگین ، استرس شدید و ... رخ می دهد که جهت درمان اصولی و تخصصی باید به متخصص پوست و مو مراجعه کرد تا با معلوم شدن علت دقیق ریزش مو ، درمان موثر را اعمال نمود . درمان ریزش مو به سه طریق انجام می شود ؛ درمان های موضعی ، خوراکی ، تزریقی ، که در این میان محلول ماینوکسیدیل از جمله موثرترین محلول های موثر در توقف ریزش مو می باشد .

محلول ماینوکسیدیل

محلول موضعی ماینوکسیدیل در دو غلظت 5 درصد برای آقایان و 2 درصد برای زنان به میزان 2 سی سی مصرف در روز ، تجویز می شود .

عملکرد ماینوکسیدیل

محلول ماینوکسیدیل با افزایش خونرسانی به ریشه ی موها که در نتیجه اکسیژن رسانی و تغذیه ی بیشتر ریشه ی موها انجام می شود ، باعث تقویت و تحریک رشد مجدد موها می گردد  ، در واقع محلول ماینوکسیدیل با گشاد کردن عروق ناحیه ای از پوست که محلول در آن قسمت استفاده می شود ، رشد مجدد موها را امکان پذیر می کند . درمان محلول ماینوکسیدیل جهت ریزش موها تنها 40 درصد از درمان است و لازم است که درمان اصلی با بررسی های تخصصی توسط پزشک صورت پذیرد .

عوارض جانبی محلول ماینوکسیدیل

خارش و آلرژی پوستی ، سر درد ، سرگیجه ، افزایش وزن و فشار خون از جمله عوارض مصرف موضعی محلول ماینوکسیدیل می باشند که در صورت طولانی شدن این عوارض برای چند روز ؛ لازم است که به پزشک معالج مراجعه نمود .

مصرف محلول ماینوکسیدیل در بارداری

با توجه به عوارض اشاره شده در رابطه با مصرف موضعی محلول ماینوکسیدیل ، نباید از این محلول در دوران بارداری و شیردهی استفاده نمود ، همچنین مصرف محلول ماینوکسیدیل در بیماران مبتلا به بیماری قلب و عروق ، مشکلات کلیوی ، فشار خون و یا هر نوع بیماری خاص ، تنها با تجویز پزشک مجاز می باشد .

مصرف محلول ماینوکسیدیل

بسته به سن ، مدت و مقدار موهای ریخته شده ، استفاده از این محلول بین 6 الی 18 ماه خواهد بود . کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X