ریزش موی عصبی سر با ریزش مو تلوژن افلوویوم چه فرقی دارد؟

ریزش موی عصبی سر با ریزش مو تلوژن افلوویوم چه فرقی دارد؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

ریزش موی عصبی سر با ریزش مو تلوژن افلوویوم چه فرقی دارد؟

مو تاثیر بسزایی در زیبایی و اعتماد بنفس افراد دارد ، به گونه ای که با شروع ریزش مو ، استرس و نگرانی شدیدی برای فرد ایجاد می شود ، از این رو ، در این مقاله ریزش موی عصبی مورد بررسی قرار گرفته شده است .

علل ریزش مو

عوامل مختلفی موجب ریزش می شود که عبارتند از ؛ حاملگی ، شیردهی ، جراحی های سنگین ، بیهوشی های طولانی مدت ، کمبود برخی ویتامین ها و آهن ، اختلالات هورمونی ، استرس شدید ، زمینه ارثی و ژنتیکی و .... ، جهت درمان ریزش مو به هر علتی ، باید به متخصص پوست و مو مراجعه نمود تا به صورت تخصصی با انجام آزمایش های لازمه ، علت دقیق ریزش مو مشخص گردد و درمان موثر اعمال شود ؛ لذا تا زمانی که علت دقیق ریزش مو مشخص نشود ، نمی توان به طور کامل ریزش مو را متوقف و رشد مجدد موها را امکان پذیر نمود .

ریزش موی عصبی

در رابطه با ریزش موی عصبی می توان عنوان نمود که این نوع ریزش مو که به آن ریزش موی سکه ای گفته می شود ، در اثر تنش های روحی و روانی و افسردگی ایجاد می شود و لازم است جهت درمان آن به موقع به روانپزشک مراجعه کرد . در ریزش موی عصبی ، در هر نقطه ای از بدن ممکن است دچار ریزش مو گردد ، اما در بسیاری از موارد ریزش مو ، در ابرو دیده می شود . در حالت پیشرفته ی ریزش موی عصبی ، تمام نقاط بدن درگیر می شود که به آن گری گفته می شود ، ریزش موی سکه ای در گروه سنی کودکان با 50 درصد وقوع ، نیز دیده می شود . جهت درمان ریزش موی عصبی ( سکه ای ) باید بیماری های عصبی ، انواع عفونت ها ، استرس و فشارهای روحی را درمان کرد .

ریزش موی تلوژن افلوویوم

در ریزش موی تلوژن افلوویوم ، بیمار شاهد کنده شدن موهای خود به هنگام شانه کردن یا حمام رفتن است . تب بالا ، زایمان ، اختلالات تیروئید ، استرس ، بیماری های سخت ، جراحی فیزیکی و جراحی های سنگین ، از جمله علت های عارضه ی ریزش موی تلوژن افلوویوم می باشد . ریزش موی تلوژن افلوویوم به دو نوع حاد و مزمن تقسیم بندی می شود که 3 الی 5 هفته پس از استرس بروز می دهد . اگر چه معمولا عارضه ی ریزش موی تلوژن افلوویوم خود به خود پس از 12 ماه برطرف می شود ، اما محلول موضعی مینوکسیدیل در درمان آن می تواند مفید واقع شود .

ریزش موی عصبی سر با ریزش مو تلوژن افلوویوم چه فرقی دارد؟

در ریزش موی عصبی ، موها به شکل گرد و به اندازه سکه ریزش می کنند ، در حالی که در ریزش موی تلوژن افلوویوم ، مو به صورت تار به تار از لای موها ریزش می کند . کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X