تقویت مو با لیزر ، روشی برای رشد دائمی مو

تقویت مو با لیزر ، روشی برای رشد دائمی مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تقویت مو با لیزر ، روشی برای رشد دائمی مو

ریزش مو در افراد مختلف می تواند به دلیل عوامل مختلفی چون ؛ کمبود برخی ویتامین ها ، رژیم های غذایی غیر اصولی ، کمبود آهن ، استرس شدید ، برخی بیماری ها ، مصرف برخی داروها ، جراحی های سنگین ، بیهوشی ، و ....رخ دهد که در هر صورت باید جهت درمان به موقع و موثر به پزشک متخصص مراجعه کرد ، از این رو در این مقاله ، تقویت مو با لیزر جهت رشد دائمی مو ، مورد بررسی قرار گرفته شده است .

تقویت مو با لیزر

در رابطه با تقویت مو با لیزر ، می توان عنوان نمود که با لیزر درمانی یا لیزرتراپی که از لیزر کم توان استفاده می شود ، می توان به طور موثری به تقویت ریشه ی موها پرداخت ، در نتیجه رشد موها میسر خواهد شد . لیزر درمانی مو جهت رشد ، روشی غیر جراحی برای زنان و مردان می باشد که در اثر آن ، موها ضخیم تر ، پرپشت تر و درخشان تر با ظاهری سالم و زیبا خواهند شد. در دستگاه های لیزرتراپی ، لیزر با سطح انرژی نوری و کم جریان که خاصیت درمانی دارد ، مشکلات مربوط به مو را برطرف می سازد . از لیزر درمانی در کنار روش های درمانی دیگر مانند محلول موضعی ماینوکسیدیل و داروهای مسدود کننده ی DHT ( هورمون ریزش مو ) به عنوان روش موثر جهت درمان ریزش مو استفاده می شود .

عملکرد لیزر در درمان ریزش مو

اشعه ی لیزر به فولیکول های مو تابیده می شود و این فولیکول ها با جذب لیزر ، شروع به بازسازی خود می کنند ، در واقع اشعه ی لیزر در بافت های عمقی پوست سر نفوذ کرده و موجب تحریک جریان خون در پوست سر می گردد که در نتیجه با تحریک متابولیسم سلولی جهت سنتز پروتئین ، هورمون ریزش مو( DHT ) شکسته و ریزش موها متوقف می شود . بازسازی ریشه های مو و تقویت آنها با لیزر درمانی میسر می شود و در اثر تابش لیزر به موها ، روند پیشروی ریزش و کم مویی متوقف شده و در نهایت شاهد پرپشت شدن و بازگشت موهای از دست رفته خواهیم بود . کلیه افرادی که از مشکل ریزش مو و کم مویی رنج می برند ، می توانند از روش لیزرتراپی استفاده کنند . انجام جلسات لیزر درمانی بدون هیچ گونه درد ، به راحتی قابل انجام می باشد ، به گونه ای که  فرد زیر دستگاه می نشیند و می تواند تلویزیون تماشا کند ، هر جلسه حدود 30 دقیقه طول خواهد کشید . نتیجه ی اولیه ی لیزر درمانی در درمان ریزش موها ، پس از سه ماه نمایان خواهد شد و جهت تکمیل نتایج حاصل از آن ، زمان نیاز خواهد بود و طی 6 ماه نتایج اصلی ظاهر خواهد شد  . کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X