کدام ژل چروک صورت موثرتر است؟

کدام ژل چروک صورت موثرتر است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

کدام ژل چروک صورت موثرتر است؟

با انجام مراقبت های پوستی می توان تا حدودی  ایجاد چین و چروک پوستی را به تعویق انداخت اما این عوارض پوستی بخشی از فرآیند پیری پوست هستند که با ورود فرد به دوره ی میان سالی و کهن سالی سرانجام ظهور پیدا خواهند کرد ، لذا هنگامی که چین و چروک بر روی پوست ظاهر شدند ، می توان با روش های موثری نظیر تزریق ژل آنها را مدتی درمان کرد ، از این رو در این مقاله ، ژل چروک صورت مورد بررسی قرار گرفته شده است .

چروک های صورت دو دسته هستند :

  • چروک های فعال یا دینامیک : مثل خط اخم و خنده ، خطوط پیشانی ، این نوع چروک ها به دلیل عضله ی فعال زیر پوست ایجاد می شوند و عمیق هستند
  • چروک های غیر فعال یا استاتیک : چروک هایی که در اثر پیری پوست ایجاد می شوند ، مانند خطوط اطراف لب ها

ژل چروک صورت

در رابطه با موثرترین ژل چروک صورت می توان گفت که با تزریق ژل به زیر پوست ، ژل فضای بین الیاف کلاژن و الاستین را پر می کند ، آب را در پوست نگه داشته و حجم پوست را حفظ می کند ، برین ترتیب چین و چروک های پوستی به طور قابل ملاحظه ای از روی پوست برای مدتی محو خواهند شد .

انواع ژل

  • ژل های موقت : این ژل ها حاوی کلاژن ، اسیدهیالورونیک و هیدرو کسی آپاتیت هستند که توسط بدن به خوبی جذب و موجب ترمیم پوست می شوند .
  • ژل های نیمه ماندگار : این نوع ژل ها از ماده ی پلی متیل متاکریلات ساخته می شوند و در بدن نیز جذب نخواهند شد اما از آنها برای تزریق در نواحی ضخیم پوست مانند خط خنده استفاده می شود .
  • ژل های سیلیکونی یا ماندگار :  این ژل ها غیر ایمن بوده و تزریق آنها به صورت اصلا توصیه نمی شود .

موثرترین ژل

در میان ژل های تزریقی ، با ژل های موقت حاوی اسید هیالورونیک(  که به صورت طبیعی در بدن تولید می شود و با افزایش سن ، میزان تولید آن کم می شود ) می توان به طور چشمگیری چین و چروک های پوستی را برطرف کرد .

بوتاکس یا ژل ؟

درمان چین و چروک های ریز به کمک بوتاکس نتیجه ی بهتری را حاصل خواهد کرد ، در حالی که جهت درمان چین و چروک عمیق یا غیر فعال مانند خطوط اخم و خنده و خطوط پیشانی ، استفاده از ژل هایی مانند اسید هیالورونیک موثرتر خواهد بود .

تزریق ژل

پزشک متخصص پوست با ایجاد بیحسی موضعی در ناحیه مورد نظر ، به کمک سوزن های بسیار ریز و مخصوص ، ژل را به آرامی زیر پوست در عمق مناسب تزریق می کند که این کار با توجه به مهارت پزشک و وسعت ناحیه ی مورد نظر ، حدود 20 الی 40 دقیقه زمان خواهد برد که پس از تزریق می توان نتیجه ی حاصل از تزریق ژل را در ناحیه ی مورد نظر مشاهده کرد .

 عوارض تزریق ژل

حساسیت خفیف ،کبودی ، قرمزی و خونریزی احتمالی پس از تزریق ژل ، موقت بوده و پس از چند روز خود به خود برطرف خواهند شد . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X