چگونه به مراقبت از پوست هنگام رژیم های غذایی اهمیت دهیم؟

چگونه به مراقبت از پوست هنگام رژیم های غذایی اهمیت دهیم؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چگونه به مراقبت از پوست هنگام رژیم های غذایی اهمیت دهیم؟

به مجموعه خوراکی هایی که توسط یک فرد مصرف می شود، رژیم غذایی گفته می شود. رژیم غذایی سالم  رژیمی است که موجب سلامت انسان می شود. برخی اوقات فرد بنا به دلایلی از جمله توصیه پزشک و یا خواسته ی خود، از رژیم غذایی خاصی پیروی می کند. مثلا برای لاغر شدن و یا چاق شدن ممکن است به سراغ رژیم های غذایی کاهش وزن و افزایش وزن برود. در این مطلب به بیان چگونگی مراقبت از پوست هنگام رژیم های غذایی، خصوصا رژیم های غذایی لاغری می پردازیم.

تغذیه برای لاغری و عوارض احتمالی

رژیم غذایی لاغری یکی از مهمترین روش ها برای کاهش وزن افراد چاق می باشد. این رژیم بایستی به گونه ای تنظیم شود که کمترین عوارض را برای سلامتی فرد داشته باشد. دیده می شود افرادی با پیروی از  رژیم های لاغری  افراطی و نامناسب به بدن و پوست خود آسیب رسانده اند. شلی پوست ، چین و چروک ، ترک ، کدر شدن ، حساس شدن، خشکی پوست و ... از جمله آسیب هایی هستند که ممکن است با پیروی از رژیم غذایی نامناسب و مراقبت نکردن از پوست هنگام رژیم غذایی، به پوست وارد شوند.

اهمیت پیروی از رژیم غذایی متعادل

هنگام تهیه رژیم غذایی بهتر است به نیازهای غذایی اعضای مختلف بدن از جمله پوست توجه شود. رژیم غذایی متعادل رژیمی است که در آن انواع ویتامین ها، مواد معدنی، پروتئین ها، کربوهیدرات و... که برای بدن حیاتی اند، موجود باشد و بتواند نیاز های غذایی بدن را تامین کند و کاهش وزن با آن به صورت آهسته باشد. زیرا برای حفظ سلامت و شادابی پوست هنگام رژیم غذایی به  انواع ویتامین ها، پروتین ها، مواد معدنی و ... نیاز است ؛ همچنین کاهش افراطی چربی و کربوهیدرات در رژیم غذایی باعث از بین رفتن بیش از اندازه و کنترل نشده ی چربی های مفید و چربی هایی که در زیبایی صورت و پوست تاثیر گذارند، می شود.

 روش های مراقبت از پوست هنگام رژیم های غذایی

اولین نکته در مورد مراقبت از پوست هنگام رژیم هایی غذایی، داشتن رژیم متعادل است که در بالا درباره  آن بحث شد. نکته  دیگر این که از چاقی و لاغری های مکرر خودداری شود، زیرا این مسئله باعث شل شدن پوست بدن و ایجاد ترک به روی آن می شود.  استفاده از کرم های سفت کننده ی پوست هنگام رژیم های غذایی و یا پس از آن در استحکام و سفتی پوست موثر است. از آن جایی که  ویتامین ها نقش مهمی در جلوگیری از ایجاد عوارض پوست هنگام رژیم دارند ، برای اطمینان از عدم کمبود این مواد بهتر است مکمل های مولتی ویتامین استفاده شود. ورزش کردن نیز برای سفت کردن بدن و پوست اهمیت دارد. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X