آنچه درباره مراقبت از پوست چروک پیشانی باید بدانید

آنچه درباره مراقبت از پوست چروک پیشانی باید بدانید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آنچه درباره مراقبت از پوست چروک پیشانی باید بدانید

وجود چین و چروک روی پیشانی  برخی افراد علاوه بر اینکه سبب  پیرتر جلوه کردن  چهره شان است ، باعث می شود چهره ی این افراد عبوس به نظر برسد. برای مراقبت از پوست چروک پیشانی کارهای مختلفی می توان انجام داد، تغییر سبک زندگی و ترک عادت های غلط و انجام درمان و مراقبت های خانگی در این مورد می توانند بسیار مفید باشند. البته علاوه بر موارد گفته شده، روش های تخصصی تری  نظیر تزریق بوتاکس، لیزر درمانی و ... نیز برای مراقبت و درمان پوست چروک پیشانی وجود دارد.

تاثیر سبک زندگی بر پوست چروک پیشانی

اولین کاری که برای مراقبت از پوست چروک پیشانی توصیه می شود، تغییر سبک زندگی و ترک عادت های غلطی است که چین و چروک پیشانی را تشدید می کنند. تا زمانی که این موارد اصلاح نشوند روش های مراقبتی پوست چروک پیشانی اثر بخشی خوبی نخواهند داشت.

تغییرات لازم در سبک زندگی برای مراقبت از پوست چروک پیشانی

با پیروی از رژیم غذایی مناسب و ترک سیگار به سلامت عمومی بدن کمک شده و پوست شاداب تر خواهد شد. ورزش نیز باعث افزایش گردش خون در بدن  و پوست می شود و از این طریق در سلامت پوست و مو تاثیر گذار است. خودداری از قرار گرفتن طولانی مدت در برابر نور آفتاب، استفاده از کلاه و عینک آفتابی برای جلوگیری از اخم کردن در برابر آفتاب و همچنین استفاده از کرم ضد آفتاب برای مراقبت از پوست چروک پیشانی توصیه می شود. خواب کافی نیز در سلامت عمومی بدن و همچنین پوست موثر است، توصیه می شود برای جلوگیری از چروک شدن پوست پیشانی به روی پشت خوابیده تا پوست صورت تحت فشار نبوده و خون رسانی آن مختل نشود. اخم کردن و یا نگاه کردن با چشمانی نیمه باز عادت های غلطی بوده و می توانند چین و چروک پیشانی را افزایش می دهند.

درمان خانگی چروک پیشانی

برخی روش های درمانی و مراقبتی پوست چروک پیشانی را می توان به صورت خانگی و با صرف هزینه کمی انجام داد در این جا چند مورد ذکر می شود:

کرم های ضد چروک کلاژن پوست را تحریک می سازند، چین و چروک ها را تا حدودی محو و از بیشتر شدن آن ها جلوگیری  می کنند. استفاده از کرم های مرطوب کننده مناسب و حتی وازلین نیز برای مرطوب نگه داشتن پوست چروک پیشانی و جلوگیری از بیشتر شدن چین و چروک ها موثر است. ماساژ پوست با روغن زیتون و روغن نارگیل هم انعطاف پوست را بیشتر  می کند. چسب های ضد اخم نیز ماهیچه های پیشانی را صاف نگه می دارد و برای مراقبت از پوست چروک پیشانی توصیه می شود. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X