تفاوت بوتاکس تراپی مو با مزوتراپی مو چیست؟

تفاوت بوتاکس تراپی مو با مزوتراپی مو چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تفاوت بوتاکس تراپی مو با مزوتراپی مو چیست؟

مو بافت مرده اما بسیار حساسی است ، لذا هنگامی که به عارضه ای دچار می شود ، به سرعت مبتلا به ریزش مو می گردد ، از این رو در راستای درمان ریزش مو ، در این مقاله تفاوت بوتاکس تراپی مو با مزوتراپی مو مورد بررسی قرار گرفته شده است . در رابطه با تفاوت بوتاکس تراپی مو با مزوتراپی ابتدا باید دید که این دو روش چه کاربردی دارند . بوتاکس تراپی مو  : در این روش زیبایی ، آمپولی که حاوی پروتئین ها ، مواد معدنی و طبیعی ، کراتین و اسدهیالورونیک و اسید آمینه است و به آن بوتاکس گفته می شود به صورت موضعی جهت ترمیم آسیب های مو نظیر ؛ موخوره ، زبری ، شکنندگی و .... به کار می رود ، با استفاده موضعی از بوتاکس که به مانند رنگ مو به سر مالیده خواهد شد  ، موها سالم و صاف خواهند شد . در واقع کاربرد بوتاکس برای مو به مانند روش کراتینه کردن موها خواهد بود . مزوتراپی مو : در این روش با تزریقات مکرر ، مواد مزوتراپی که شامل ویتامین ها ، مواد معدنی ، کلاژن ها ، اسیدها و آنزیم ها می باشد به پوست سر رسانده می شود ، در اثر این عمل ، متابولیسم سلول ها و گردش خون در ناحیه سر افزایش می یابد که در نتیجه سلول های مرده و زائد مو ترمیم خواهند یافت .

تفاوت بوتاکس تراپی مو با مزوتراپی مو

  • تزریق مزوتراپی روی لایه ی میانی پوست یعنی مزودرم انجام می شود در حالی که بوتاکس تراپی روشی است که بوتاکس به صورت موضعی روی لایه بیرونی پوست سر یعنی اپیدرم انجام می شود .
  • جهت تزریق مزوتراپی ، نیم ساعت زمان لازم خواهد بود در حالی که بوتاکس تراپی خیلی کمتر از این زمان و به راحتی انجام می شود .
  • نتیجه ی مطلوب از مزوتراپی پس از چند ماه به دست خواهد آمد در حالی که در بوتاکس تراپی ، با یک بار استفاده شاهد اثرات مثبت آن خواهیم بود .
  • هزینه ی درمان مزوتراپی بیشتر از بوتاکس تراپی می باشد .

تزریق مزوتراپی و بوتاکس

به منظور انجام عمل های زیبایی نظیر مزوتراپی و بوتاکس تراپی تنها باید به متخصص پوست و مو مراجعه کرد ، زیرا پزشک متخصص با دانش تخصصی خود به صورت اصولی و اساسی به تجویز روش مناسب با مواد استاندارد و اصل اقدام می نماید ، از این رو با مراجعه به متخصص پوست و مو دیگر نگران عوارض جانبی که به زیبایی و سلامت فرد آسیب های جبران ناپذیری را وارد می کند ، نخواهیم بود . کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X