بهترین قرص و شامپو برای ریزش موی طبیعی

بهترین قرص و شامپو برای ریزش موی طبیعی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین قرص و شامپو برای ریزش موی طبیعی

تاثیر مو در زیبایی و اعتماد به نفس شخص ، به حدی است که برخی افراد حاضرند که هزینه های هنگفتی را جهت بازیابی موهای طبیعی خود انجام دهند ، از این رو در این مقاله ، بهترین قرص و شامپو برای ریزش موی طبیعی مورد بررسی قرار گرفته شده است .

ریزش موی طبیعی

در رابطه با ریزش موی طبیعی می توان گفت که ، موها در اثر عوامل مختلفی مانند ؛ زمینه ارثی و ژنتیکی ، اختلالات هورمونی ، حاملگی و شیردهی ، کمبود برخی ویتامین ها و آهن ، استرس بسیار زیاد ، جراحی و بیهوشی های طولانی مدت ، مصرف برخی داروها ، وجود برخی بیماری ها و ... ریزش می کنند ، که جهت درمان صحیح و نتیجه بخش ، باید به متخصص پوست و مو مراجعه نمود تا با آزمایش ها و بررسی های تخصصی ، علت دقیق ریزش مو مشخص شود و معالجه ی صحیح و کارآمدی اعمال گردد ، از این رو در برخی موارد با از بین بردن عامل ایجاد کننده ریزش مو ، می توان به طور موثری ، ریزش موها را متوقف و رشد مجدد آنها میسر ساخت . درمان ریزش مو می تواند به سه طریق ؛ درمان خوراکی ؛ موضعی و تزریقی انجام شود . بهترین قرص و شامپو برای ریزش موی طبیعی ، تنها با مراجعه به متخصص و تشخیص وی تعیین می شود ، لذا با توجه به اینکه چه عاملی موجب ریزش موها شده است ، درمان موثر تجویز می گردد ، در برخی موارد نیز با دارا بودن فرد از زمینه ژنتیکی ریزش مو ، تنها راه حل مناسب جهت ایجاد تراکم مناسب مو ، عمل زیبایی کاشت مو خواهد بود .

درمان خوراکی ریزش مو

در درمان خوراکی ، قرص تاثیرگذار در توقف ریزش موها ، قرص فیناستراید 1 میلی گرمی می باشد که تاثیر آن  4 تا 6 ماه پس از مصرف روزانه ظاهر می گردد ، چنانچه پس از 12 ماه مصرف ، تاثیری در موها ایجاد  نشد ، ادامه ی مصرف آن بی فایده خواهد بود .

درمان موضعی ریزش مو

تنها شامپوی موثر در درمان ریزش مو که به صورت موضعی استفاده می شود ، محلول مانوکسیدیل برای مو می باشد که در غلظت های 2 درصد برای خانم ها و 5 درصد برای مردان تجویز می شود ، استفاده از این دارو ، 6 ماه پس از استفاده ی مداوم ظاهر می گردد  . محلول مینوکسیدیل در افرادی که اوایل شروع ریزش موی آنها می باشد ، مردانی که کمتر از 10 سانتی متر مربع منطقه ی طاسی دارند و افرادی که حداقل 20 تار مو در هر سانتی متر مربع دارند ، بهترین کاندید جهت درمان به محلول مینوکسیدیل می باشند . کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X