بهترین روش ها برای محافظت از پوست گردن

بهترین روش ها برای محافظت از پوست گردن

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین روش ها برای محافظت از پوست گردن

گردن دارای پوستی به مراتب نازک تر از دیگر نقاط بدن و حتی صورت است. همچنین این پوست ظریف و حساس کلاژن کمتری دارد، بنابراین بسیار آسیب پذیر نیز می باشد. کسانی که می خواهند پوست گردن آن ها جوان و زیبا باقی بماند باید از روش های خاصی برای محافظت از پوست گردن استفاده کنند.

عوارض عدم محافظت از پوست گردن

به وجود آمدن چین و چروک، شل شدن پوست، به وجود آمدن لایه های چربی های زائد، خشکی و التهاب، کک و مک ، پیر شدن پوست گردن و ... از عوارضی هستند که در صورت عدم محافظت از پوست گردن به وجود می آیند.

بهترین روش ها برای محافظت از پوست گردن

برای محافظت از پوست گردن روش های بسیاری پیشنهاد می شود، در این جا مهمترین و بهترین روش ها برای محافظت از پوست گردن بیان می شود:
  • مرطوب نگه داشتن پوست گردن همانند مرطوب نگه داشتن پوست صورت مهم است، بنابراین مصرف روزانه کرم های مرطوب کننده برای پوست گردن نیز توصیه می شود.
  • افزایش تولید کلاژن برای بالا بردن مقاومت پوست گردن در برابر عوامل آسیب رسان موثر می باشد، بنابراین از کرم های حاوی کلاژن برای تقویت پوست گردن و رفع چین و چروک آن استفاده کنید.
  • هنگام قرار گرفتن پوست گردن در مقابل نور خورشید برای محافظت از پوست گردن در برابر پرتوهای زیان بار نور خورشید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
  • انجام حرکت های ورزشی مخصوص گردن نیز به مقاومت پوست گردن و عضلات آن می افزاید و باعث خوش فرم باقی ماندن پوست گردن می شود. ماساژ های مخصوص گردن نیز این خاصیت را داشته و خون رسانی به پوست گردن را افزایش می دهند.
  • پاکسازی گردن از مواد آرایشی و آلودگی ها را با پاک کننده های ملایم انجام دهید.

کارها و عادت های مضر برای پوست گردن

کارها و عادت های غلطی نیز وجود دارد که انجام مکرر آن ها باعث صدمه دیدن و از بین رفتن زیبایی پوست گردن می شود. در ادامه به مواردی از این کارهای غلط اشاره می شود:
  • اسپری کردن عطر و ادکلن ها به پوست گردن باعث تغییر رنگ پوست گردن و حتی حساس تر شدن آن هنگام قرارگرفتن در مقابل نور خورشید می شود، بنابراین تا حد امکان از اسپری کردن عطر و ادکلن به پوست گردن خودداری کنید.
  • خم کردن طولانی مدت گردن، مثلا نگاه کردن طولانی مدت به تلفن همراه در وضعیت نامناسب نیز باعث ایجاد چین و چروک در پوست گردن می شود؛ پس سعی کنید این عادت را ترک کنید.
  • پوست گردن بسیار حساس است و نیاز چندانی به لایه برداری ندارد، از لایه برداری مکرر آن به روش های مختلف پرهیز کنید.
کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X