با پیوند مو از دیگران ریزش موی خطی را متوقف کنید

با پیوند مو از دیگران ریزش موی خطی را متوقف کنید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

با پیوند مو از دیگران ریزش موی خطی را متوقف کنید

هنگامی که موها شروع به ریزش می کنند ، برخی افراد به دلیل اهمیت زیادی که به ظاهر خود می دهند ، جهت معالجه ، روش های مختلفی را امتحان می کنند که در نهایت در اثر ریزش بیشتر موها و متوقف نشدن این فرآیند ، چاره ای جز عمل کاشت مو برای فرد باقی نخواهد آمد ، در این مقاله به بررسی پیوند مو از دیگران جهت درمان ریزش موی خطی پرداخته شده است .

ریزش موی خطی

در رابطه با ریزش موی خطی می توان عنوان نمود که افراد کم مو یا بی مو جهت انجام عمل کاشت مو باید از بانک موی کافی برخوردار باشند . [caption id="attachment_20488" align="aligncenter" width="600"] کاشت مو[/caption] بانک مو ، موهای پشت سر فرد می باشند که در برابر هورمون ها و عوامل ریزش دهنده ی مو ، مقاوم هستند ، از این رو جهت پیوند مو ، فولیکول های مو از این ناحیه از سر که به آن منطقه ی دهنده گفته می شود ، استفاده می گردد . در صورتی که فرد دارای بانک موی مناسب باشد و موهای این ناحیه از ریشه ی قوی جهت پیوند مو برخوردار باشند ،درصد موفقیت عمل کاشت مو بالا خواهد بود .

پیوند مو از بانک موی دیگر افراد

برخی افراد از بانک موی کافی برخوردار نیستند ، لذا برای چنین افرادی این سئوال پیش می آید که آیا می توان از موهای فرد دیگری به عنوان بانک موی دهنده ، جهت پیوند استفاده نمود ؟ در پاسخ به این سئوال باید گفت که وقتی قرار است ، پیوند عضوی صورت پذیرد ، چون لازم است که فرد اهداء کننده و گیرنده شباهت خونی بسیار نزدیکی به هم داشته باشند تا سیستم ایمنی بدن ، عضو پیوندی را به عنوان عامل خارجی و بیماری تلقی نکند ، ایمنی بدن باید به حداقل ممکن برسد تا بدن عضو جدید را قبول کند. لذا در مواردی مانند ، پیوند اعضای حیاتی مانند کبد و کلیه ، با اینکه بیمار با خطرها و مشکلاتی روبه رو می شود اما چاره ای جز این کار نیست ، ولی در مورد پیوند مو هیچ توجیهی وجود ندارد که ایمنی بدن تا این حد پایین آورده شود و در هیچ کجای دنیا چنین روشی مرسوم نیست. از این رو در مواردی که فرد از بانک موی کافی جهت پیوند برخوردار نیست ، به جهت عدم پذیرفتن موهای پیوندی از فرد دیگر ، استفاده از کلاه گیس یا روش ترمیم مو که در آن الیاف مصنوعی مو استفاده می شود ، پیشنهاد می گردد . با پیوند مو از دیگران نمی توان ریزش موی خطی را متوقف کرد ، زیرا حتی در صورت انجام پیوند ، موهای پیوندی نخواهند گرفت و تنها تبلیغات دروغین است که به منظور جذب مشتری بیشتر ، چنین عناوین کذبی را اشاعه می دهند . کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X