درمان ریزش سکه ای ابرو در دوران بارداری

درمان ریزش سکه ای ابرو در دوران بارداری

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

درمان ریزش سکه ای ابرو در دوران بارداری

یکی از مشکلاتی که خانم های باردار در دوران بارداری با آن مواجه می گردند ریزش مو در نقاط سر و ابرو می باشد و ممکن است این ریزش به صورت سکه ای صورت گیرد، در واقع مو دارای ساختار پیچیده ای می باشد و عواملی مثل تغییر هورمونها در زمان بارداری باعث اختلال در این ساختار گردیده و مو دچار ریزش می شود اما باید دید درمان ریزش سکه ای ابرو در دوران بارداری چگونه انجام می گیرد؟

ریزش سکه ای ابرو

کم خونی ایجاد شده در دوران بارداری  و همچنین تغییر هورمونها در این دوران باعث می گردد تا خانم های باردار دچار ریزش سکه ای ابرو و ناحیه سر گردند.

خانم های باردار برای جلوگیری از ریزش مو چه اقدامی باید انجام دهند؟

مادران باید برای جلوگیری از ریزش مو در دوران بارداری انواع ویتامین هایی را مصرف نمایند که باعث کاهش ریزش مو در آنها گردد و در این دوران باید تغذیه سالم داشته باشند.

اگر خانم باردار دچار ریزش موی سکه ای ابرو گردد چه باید کرد؟

وقتی خانم بارداری دچار ریزش ابرو به صورت سکه ای گردد باید به متخصص پوست و مو مراجعه و برنامه تغذیه سلامت را در پیش گیرد و اگر دارویی برای وی تجویز گردد باید با نظارت متخصص زنان مصرف گردد ، ریزش مو در زنان باردار به علت کم بود  روی و کلسیم رخ می دهد و با مصرف لبنیات و گوشت و حبوبات و میوه ها تا حدی می توان این ریزش را کنترل کرد. ریزش مو نه تنها در دوران بارداری بلکه در دوران شیردهی نیز ممکن است رخ دهد و این امر با مصرف مکمل ها و تغذیه سالم قابل درمان خواهد بود. در دوران بارداری به دلیل حساسیت این دوران و رشد جنین نمی توان برای درمان ریزش مو از داروهای شیمیایی استفاده نمود زیرا این داروها به رشد جنین آسیب وارد خواهد کرد. ریزش مو در دوران بارداری و شیردهی مشکلی می باشد که معمولا تعدادی از خانم ها در این دوران با آن درگیر می باشند و برای جلوگیری از رخ دادن آن باید قبل از بارداری و در دوران بارداری و شیر دهی با تغذیه سالم و مصرف ویتامین ها می توان از بروز این امر جلو گیری نمود . درصد بالایی از خانم های باردار که در دوران بارداری دچار ریزش مو می گردند بعد از طی این دوران به حالت اولیه و طبیعی خود بر می گردند و ریزش مو در آنها متوقف میگردد اما افرادی که بعد از دوران بارداری ریزش مو در آنها پایان نپذیرد باید با مراجعه به پزشک درصدد رفع مشکل خود باشند. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X