طاسی سکه ای را چگونه درمان کنیم؟

طاسی سکه ای را چگونه درمان کنیم؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

طاسی سکه ای را چگونه درمان کنیم؟

ریزش مو به صورت سکه ای را می توان یکی از بدترین نوع ریزش مو در افراد دانست که میتواند حتی به ناخن و پوست بدن هم سرایت کند. طاسی سکه ای معمولا به صورت لکه های کوچک به اندازه یک سکه در افراد ظاهر می شود و حتی ممکن است پس از مدتی و عدم درمان آن به ریزش کامل موی سر و حتی کل بدن منجر شود. با این اوضاف این مسئله در بین افراد مبتلا به این بیماری مطرح می شود که طاسی سکه ای را چگونه درمان کنیم؟

علائم طاسی سکه ای چیست؟

طاسی سکه ای علائم بسیاری دارد ولی میتوان شاخص ترین این علائم را ایجاد لکه های طاسی در نواحی مودار بدن پیدا کرد. این علائم در تمامی قسمت های بدن که دارای مو می باشد از جمله ریش، سبیل و مژه یافت شود. این ریزش ممکن است به صورت ناگهانی و تنها در عرض چند روز رخ دهد و در برخی افراد نیز ممکن است در طی مدت طولانی پدید آید. در حین بروز علائم طاسی سکه ای، افراد در ناحیه مزبور دچار خارش و سوزش شدید می شوند. معمولا افراد مبتلا به این بیماری، فولیکول های مو آنها آسیبی ندیده و حتی به طور مداوم دارای ریزش و رویش مجدد مو در آن ناحیه هستند اما پس از مدتی و عدم درمان آن ریزش مو تمامی بدن آنها را در بر میگیرد.

ریزش موی سکه ای تا چه زمانی ادامه دارد؟

متخصصان طاسی سر را تهدیدی جدی برای موها نمی دانند زیرا در صورت بروز این بیماری در افراد، پس از گذشت مدتی از ریزش موها، ریشه مو دوباره به صورت خود به خود شروع به رشد کرده و دوباره جوانه میزند و پس از گذشت 3 الی 6 ماه دوباره جایگزین می شود.

طاسی سکه ای را چگونه درمان کنیم؟

این بیماری اکثرا در دهه دوم و چهارم زندگی افراد شیوع پیدا می کند و افراد درصدد آن هستند که طاسی سکه ای را چگونه درمان کنیم. برای درمان این بیماری معمولا پزشکان و متخصصان از داروهایی که حاوی کورتون هستند برای ریزش مو و درمان طاسی سکه ای استفاده می کنند حال می تواند این کورتون از طریق خوراکی و یا تزریقی وارد بدن افراد شود. تزریق کورتون هر 4 الی 6 هفته به درون پوست تکرار می شود تا از ریزش مو و ایجاد طاسی سکه ای جلوگیری شود. همچنین امروزه پمادهایی حاوی آنترالین به وجود آمده که تاثیر بسیار زیادی بر جلوگیری از ریزش موها به صورت سکه ای دارند. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X