آیا 2 ماه بعد از کاشت مو می توان ورزش کرد؟

آیا 2 ماه بعد از کاشت مو می توان ورزش کرد؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا 2 ماه بعد از کاشت مو می توان ورزش کرد؟

افراد کم مو و بی مویی که اقدام به عمل زیبایی کاشت مو می کنند ، همواره جهت دستیابی به نتیجه ی مطلوب از آن ، لازم است که مراقبت های خاصی را انجام دهند ، از این رو در این مقاله به بررسی انجام فعالیت های ورزشی 2 ماه بعد از کاشت مو پرداخته شده است .

عمل کاشت مو

در عمل زیبایی کاشت مو ، فولیکول هایی از بانک موی پشت سر فرد که در برابر هورمون ریزش مقاوم هستند ، با ایجاد بیحسی موضعی برداشته می شود ، فولیکول های مو با جدا سازی از ناخاصی ها و استریل کردن ، آماده ی پیوند در خط رویش طراحی شده توسط متخصص می گردند. قبل از کاشت موها در خط رویش ، فولیکول های مو به صورت جداگانه از یکدیگر جدا می شوند ، در منطقه ی گیرنده ، متخصص با ایجاد بیحسی موضعی با دقت بالایی ، تراکم مورد نیاز مو را با روش انتخابی خود ، ایجاد می کند ، 2 الی 5 روز پس از عمل کاشت ، موهای پیوندی خواهند ریخت ولی ریشه ی آنها باقی خواهد ماند و با رشد طی ماه های بعد ، نتیجه نهایی از پیوند موها ، پس 9 الی 12 ماه مشخص خواهد شد ، به گونه ای که موها به رشد کامل رسیده و می توان به رنگ کردن و حالت دادن موها اقدام نمود . عمل کاشت موی طبیعی، زمانی انجام می شود که ریزش موهای فرد متوقف شده باشد و بهتر است که از سن سی سالگی به بعد باشد ، زیرا در این سن ، ریزش موها می گردد و در نتیجه پس از انجام عمل کاشت ، موهای پیوندی نخواهند ریخت .

2 ماه بعد از کاشت مو

در رابطه با انجام فعالیت های ورزش 2 ماه بعد از کاشت مو می توان عنوان نمود که به منظور مراقبت از فولیکول های پیوندی و دستیابی به نتیجه ی مطلوب از عمل کاشت مو ، تا 45 روز پس از عمل کاشت ، نباید به فعالیت و ورزش های سنگین اقدام نمود ، لذا پس از دو ماه از کاشت موها ، فرد با خیال راحت می تواند به انجام ورزش های روزمره اقدام نماید . انجام عمل زیبایی کاشت مو با بیحسی موضعی و بدون بیهوشی کامل انجام می شود ، و  پس از آن فرد به استراحت مطلقی نیاز ندارد . از ماه چهارم به بعد ، موهای پیوندی شروع به رویش می کنند و قبل از آن فولیکول های مو در فاز استراحت ( خواب 3 ماهه ) قرار دارند . نحوه ی استحمام موها باید با توجه به دستور پزشک انجام شود تا فولیکول های مو از ریشه در آورده نشوند ، از این رو شست و شوی با فشار آب ملایم توصیه می گردد . کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X