بهترین کاندیدای جراحی تراشیدن چانه برای عقب بردن چانه

بهترین کاندیدای جراحی تراشیدن چانه برای عقب بردن چانه

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین کاندیدای جراحی تراشیدن چانه برای عقب بردن چانه

بزرگ بودن یا جلو بودن بیش از حد چانه در بسیاری از افراد، باعث ایجاد ظاهری نامناسب در آنها شده است. بسیاری از افراد برای رفع این عمل اقدام به عمل فک و دندان های خود می کنند اما یک روش ساده تر برای عقب بردن جانه، جراحی تراشیدن چانه می شود. در روش جراحی تراشیدن چانه، پزشک متخصص جراحی زیبایی صورت ، گوشه های چانه را تراشیده و خارج کرده و چانه را کوچک تر می کند. در این روش از یک برش کوچک داخل دهان یا زیر قسمت چانه استفاده می شود.

مزایا و معایب جراحی تراشیدن چانه

در عمل جراحی تراشیدن چانه که اصطلاحاً به آن متتوپلاستی نیز می گویند، در مواردی که چانه فرد بسیار بزرگ باشد، می تواند منجر به افتادگی پوست چانه یا پتوز و شل شدن پوست شود. در این صورت باید تمام طول استخوان بریده شده و چانه به عقب برده شود. در جراحی تراشیدن چانه برای ثابت نگه داشته شدن پوست متصل به استخوان چانه، از یک سری صفحات مخصوص به همراه پیچ استفاده می شود و تا زمانی که دوران نقاهت و بهبودی به صورت کامل طی شود، این پیچ های متصل به استخوان چانه باقی می مانند. به این صورت از احتمال افتادگی پوست چانه و شل شدن آن جلوگیری میشود.

جایگزین روش جراحی تراشیدن چانه

امروزه با استفاده از روش پروتز چانه می توان به رفع مشکلات ساختاری قسمت های چانه و فک پایین پرداخت و بدون نیاز به جراحی تراشیدن چانه ، مشکل عقب بودن چانه را در افراد رفع کرد. در این روش نیز از پیچ یا بخیه برای ثابت کردن پروتز چانه استفاده می شود. در روش پروتز چانه، این پروتز با برشی از داخل دهان کار گذاشته می شود و به این ترتیب هیچ گونه جای بخیه و برشی روی صورت فرد مشاهده نمی شود. حتی در صورتی که چانه برای دسترسی به محل پروتز برش داده شود، بخیه های نامرئی و ترمیم پذیر در این قسمت ها زده می شود. کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X