معایب و مشکلات جراحی فرم چانه برای زیبایی چال چانه

معایب و مشکلات جراحی فرم چانه برای زیبایی چال چانه

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

معایب و مشکلات جراحی فرم چانه برای زیبایی چال چانه

فرم چانه تاثیر زیادی در فرم لبخند و ظاهر هر فردی دارد. عقب بودن چانه، جلو بودن بیش از حد چانه یا تخت بودن چانه همگی زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار می دهند. جراحی فرم چانه به منظور اصلاح مشکلات ظاهری و ساختاری موجود در استخوان چانه انجام می شود. جراحی فرم چانه برای چانه های بزرگ با تراشیدن چانه و برای چانه های کوچک با اعمال پروتز چانه همراه است. همچنین در مواردی که چانه فرد عقب  باشد، با شکستن استخوان چانه و جلو کشیدن آن تحت عمل جراحی فرم چانه ، امکان اصلاح ساختار چانه وجود دارد. در موارد بسیاری از جراحی فرم چانه به همراه عمل زیبایی بینی و عمل لیفت صورت برای اصلاح ساختار کلی صورت و زیباسازی صورت استفاده می شود. در مواردی که چانه بسیار تخت و بدون انحنا باشد، با استفاده از روش جراحی فرم چانه می توان به ایجاد چال چانه و حالت دادن به قسمت چانه کمک کرد.

جراحی زیبایی چانه

چال چانه یا شکاف چانه که عموماً کمتر از چال گونه به آن پرداخته می شود، اتصالی در ساختار پایینی فک است که سبب زیبایی ظاهری در فرد می شود. افراد بسیاری با استفاده از عمل جراحی فرم چانه اقدام به ایجاد چال چانه می کنند. در روش دیگری، با استفاده از ایجاد سوراخ در چانه و بدون جراحی فرم چانه، اقدام به ایجاد چال چانه می کنند.

مراحل روش جراحی فرم چانه

جراحی فرم چانه تحت بی هوشی کامل بیمار انجام می شود و نیاز به بستری بیشتر از یک روز در بیمارستان ندارد. این جراحی با ایجاد برش در داخل دهان یا زیر چانه (که روش انتخابی به مهارت جراح دارد) انجام می شود. در صورتی که در این عمل، نیاز به جایگذاری پروتز در داخل چانه باشد، پیش از قرار دادن پروتز، بافت استخوان و چانه از یکدیگر قطع می شود و در فضای خالی ایجاد شده، پروتز چانه قرار داده می شود. در صورتی که برش در ناحیه زیر چانه زده شود، از بخیه های جذبی برای اتصال پوست چانه استفاده می شود. بهترین نوع پروتز چانه که از انواع دیگر کم خطر تر است، پروتز های سیلیکونی می باشد.

مشکلات جراحی فرم چانه

در صورت عمل جراحی فرم چانه برای ایجاد چال چانه، بیمار ممکن است در روزهای آغازین پس از انجام عمل، ورم اندکی را در ناحیه چانه خود مشاهده نماید که این مشکل پس از چند روز رفع خواهد شد. همچنین در دو هفته اول باید به مصرف غذاهایی پرداخت که کمتر نیاز به جویدن داشته باشند. ورم ناشی از عمل زیبایی فرم چانه پس از 6 هفته رفع خواهد شد. درد ناشی از این عمل نیز بعد از 2 روز ساکت خواهد شد. کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X