هزینه و قیمت عمل برداشتن خال پوستی با کوتر یا لیزر

هزینه و قیمت عمل برداشتن خال پوستی با کوتر یا لیزر

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

هزینه و قیمت عمل برداشتن خال پوستی با کوتر یا لیزر

خال ها عمدتاً به دو نوع هستند. برخی خال ها گوشتی بوده و به صورت زائده ای پوستی و به رنگ قهوه ای تیره مشاهده می شوند. برخی از خال ها نیز بر روی سطح پوست تشکیل می شوند و به آن ها خال های پوستی یا خال های سطحی گفته می شود. به دلیل تفاوت در بافت و استحکام انواع خال ها، روش های برداشتن خال پوستی (خال سطحی) با برداشتن خال گوشتی متفاوت است. برداشتن خال پوستی به روش های مختلفی نظیر سوزاندن با کوتر یا لیزر درمانی و ... انجام می شود.

خال پوستی یا خال سطحی

خال های سطحی یا پوستی که اصطلاحاً به آن ها خال های جانکشنال نیز می گویند، دارای برآمدگی بر روی پوست نبوده و کاملاً هم سطح با پوست هستند. این خال ها به رنگ های خاکستری یا قهوه ای تیره می باشند و قطری کمتر از 5 دارند. اگر فردی مبتلا به خال های پوستی باشد، امکان دارد تعداد زیادی از این خال ها را در بدن خود مشاهده نماید. خال های پوستی عمدتاً به دلایل ارثی در فرد به وجود می آیند و با قرار گرفتن در معرض آفتاب یا در سن بلوغ فرد، تعداد آنها افزایش می یابد.

برداشتن خال پوستی با کوتر

برداشتن خال ها عمدتاً به سه روش سوزاندن خال، جراحی خال یا لیزر درمانی خال انجام می شود. یکی از سنتی ترین روش های برداشتن خال پوستی ، سوزاندن آن با دستگاه کوتر می باشد. دستگاه کوتر با ایجاد گرما به وسیله جریان برق، خال را می سوزاند. این روش با وجود سرعت عملی که دارد، در بسیاری از مواقع به دلیل ریشه ای بودن خال، فرورفتگی های عمیقی را در سطح پوست ایجاد می کند. با این حال، امروزه نیز از روش روش برداشتن خال پوستی و سطحی با کوتر بسیار استفاده می شود.

برداشتن خال پوستی با لیزر آر اف

با مشاهده اثر نامطلوب سوزاندن خال های سطحی با کوتر، پزشکان پوست از دستگاه جدیدی به نام لیزر رادیو فرکوئنسی (لیزر RF) برای درمان خال های سطحی استفاده می کنند. این روش سریعتر از روش کوتر بوده و اثرات نامطلوب کمتری را بر روی پوست باقی می گذارد. در روش برداشتن خال پوستی با لیزر آر اف ، احتمال ایجاد فرو رفتگی در محل خال پس از برداشتن بسیار کمتر از روش های جراحی و سوزاندن خال با کوتر است.

چرا مراجعه به پزشک متخصص پوست برای برداشتن خال های پوستی ضرورت دارد؟

هر چند امروزه روش های جراحی خال های پوستی و سوزاندن خال با کوتر به دلیل عوارض جانبی آن منسوخ شده است و بسیاری از پزشکان به روش برداشتن خال با آر اف روی آورده اند، و از مزایایی چون ایجاد حرارت و در نتیجه آسیب حرارتی و اسکار کمتر بهره مند می شوند، اما باز هم در صورتی که پزشک دارای تخصص و تجربه کافی برای انجام این عمل نباشد، احتمال بروز قرمزی و اسکار بعد از انجام عمل برداشتن خال با لیزر آر اف در فرد زیاد است. بنابراین بهتر است برای انجام این عمل به کلینیک تخصصی پوست و پزشک متخصص پوست مجرب مراجعه نمایید. کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X